Fenerbahçe Basketbol takımı koçumuz Zeljko Obradovic için bugün imza töreni düzenledi. İmza törenin de Başkanımız Aziz Yıldırım da açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe, gelecek 3 yıl için anlaştığı basketbol takımı koçu Zeljko Obradovic için imza töreni düzenledi. Bu törende Başkanımız Aziz Yıldırım da bir takım açıklamalarda bulundu. Obradovic’i anlatmaya gerek yok tüm dünya Obradovic’in başarısını biliyor. Kendisi zaten karakterli, kişilikli bu kişiliğini de sahaya yansıtan birisidir. Bu branşta tarihi olan bir insanın Fenerbahçe’de 7 sene kalması için bir sözleşme imzalıyoruz. Önümüzdeki 3 yıllık sözleşmeyi 5 dakikada oturup çözdük ve imzaları attık ve şimdide buradan kamuoyuna duyuruyoruz.

GÖNLÜMDEN GEÇEN MİLLİ TAKIMI ÇALIŞTIRMASI

Fenerbahçe – Real Madrid maçının 201 ülkede canlı yayınladığını belirten Yıldırım, bunların manevi değeri çok fazla sayın koçumuza teşekkür ediyorum inşallah daha da büyüyeceğiz ve 2 senedir Final Four oynuyoruz geçtiğimiz sezon finale kaldık inşallah kupayı bu sene İstanbul’da kaldıracağız Obradovic uzun yıllar burada devam eder ve benim gönlümden geçen milli takımın da başına geçmesi. Kendisinin Türk basketboluna katkı sağlamasını isterim. Gönül ister ki Milli Takım’ı da çalıştırır fakat o Fenerbahçe’de kalmak istiyor. Burada yuvanda kaldığı için teşekkürler Obradovic. Thank you Obro.

BENİMLE ÇALIŞMANIN KOLAY OLMADIĞINI BİLİYORLAR

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın ardından söz alan tecrübeli koç Obradovic, güzel sözleriniz için çok teşekkür ediyorum. Böyle büyük bir camianın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Mukavele uzatabilirsiniz ancak görüyorum ki iyi bir güven ortamı yaratmak daha da önemli Başkan ve yönetimin bana olan güveni çok özel bir durum. Fenerbahçe Kulübünün menfaatleri için en doğru şekilde çalışıyoruz. Önümüzdeki 3 yıl daha aynı şekilde Fenerbahçe için çalışmaya devam edeceğiz. Ben günün sonunda her zaman oyuncularıma teşekkür ediyorum onlar bizleri buralara onlar getiriyorlar. Sporcularım benimle çalışmanın kolay olmadığını biliyor fakat günün sonunda onları sevdiğimi bilirler. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olduğum için gurur duyuyorum. Böyle insanlarla çalıştığım için çok mutluyum.

MUKAVELE UZATMANIN SORUMLULUKLARI ZORDUR

Obradovic, sağlam ilişkilerin başarı getirdiğini belirtirken, bizim taraftarımızla oyuncularımızın ilişkileri de çok sağlam. Koç olmak kolay bir şey değil yeri geldiğinde onları uyandırmak, ve provoke etmek gerekiyor bu işin en önemli yanı bu sezonun tamamı mutlak iyi olamıyor elbette mağlubiyetler alacağız ama önemli olan sonunu getirebilmek Baskonia mağlubiyetinden sonra başkan otele gelip bir konuşma yaptı. Ben bunu asla unutmayacağım çok onur duydum. İlk olarak başkanıma ve Ozan Balaban’a teşekkür ediyorum bana güvendikleri için. Ekibime ve bana güvendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sözleşmeleri imzalamak zor sorumluluklardır. Önümüzdeki 3 sene daha bana destek olmak zorundasınız. Ben genç oyuncular için her zaman bir şey yapmaya çalışıyorum. Başkan ve Ozan Bey’le bunları konuşuyoruz bizler genç oyuncuları çıkarmaya çalışıyoruz, bilhassa da Türk oyuncuları… Tüm genç oyuncular maç konusunda eksik kalmasın diye hazırlık maçı ayarladılar onlar oynamaları gerekiyor.

HEM KULÜP, HEM MİLLİ TAKIM OLMAZ

Genç oyuncuların Fenerbahçe’nin hayatlarındaki en büyük fırsat olduklarını anlaması gerektiğini ifade eden Obradovic, hayat böyledir elinizdeki şansları değerlendirirsiniz veya başka yere gidersiniz şu anda elimizde bir takım var ve geçen sene çok önemli noktada Vesely sakatlandı ama biz devam ettik ve Final Four’a da kaldık. Şu an Fenerbahçe’nin antrenörüyüm ve aynı şekilde devam etmek istiyorum hem kulüp takımında hem de milli takımda çalışacak değilim. Bu sezonun sonunda dinlenmeye ihtiyacım var. Ben ülkem için yaptım ama o zaman daha gençtim şuan Euroleague sistemiyle gerçekten çok zor. (Nicolo Melli haberlerine) bu bir söylenti. Şu anda ilk defa duyuyorum bu haberi ve Gentile serbest bırakıldı. Onu bize yakıştırıyorlar Efes, Barcelona… Gerçek olunca resmi açıklamayla duyururuz ve çok mutluyum basit aslında. Onlar bana yüzde yüz güvenen bir başkanım var ve güzel bir ekibim var çok güzel taraftarlarımız var.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.