Zanka: 29. şampiyonluk için savaşacağız

Fenerbahçe’nin yeni aktarımı Danimarkalı stoperi Mathias Jorgensen (Zanka), çok uygun başladıklarını dönemi şampiyon olarak tamamlamak istediklerini söyledi. Tecrübeli futbolcu, “29. şampiyonluğu Kadıköy’e getirmek için çok savaşacağız” dedi.

Zanka, FB TV’ye yaptığı açıklamada, birinci defa Gazişehir Gaziantep maçıyla Fenerbahçe formasını giydiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Takıma biraz geç katıldım. Önümüzde yaklaşan bir maç vardı. Imamımız da o maça yetişmem için çok istekliydi. Bir gruba yeni katıldığınız hengam o ekibe alışmanız doğal ki biraz vakit alır, birlikte biraz antrenman yapmanız gerekir. Ben de yeni gelmiştim. Saha içinde devir hengam top bizdeyken anlaşmazlıklar oldu lakin devranla daha güzele gidecektir. Artık kendimi çok daha yeterli, daha rahat hissediyorum. Fenerbahçe’de olmanın keyfini çıkarıyorum. Taraftarlarımızla yaşadığım o tecrübe hakikaten çok kişiseldi, bu tecrübenin keyfini çıkarıyorum. 5-0 benim için yeterli bir başlangıçtı, daha güzel olamazdı.”

Lige âlâ başlamanın değerine vurgu yapan Zanka, sarı-lacivertli taraftarları överek, “Statta ısınma esnasında topla oynarken adımı duyduğumda ne yapmam gerektiğini bilmiyordum, arkadaşlarım bana söyledi. Çok hoşuma gitti. Yeni bir oyuncu olmama karşın beni tribünlere çağırdılar. Çok manalıydı. Gurur duydum. Taraftarlarımızın hem benden hem de ekibimizden gurur duymasını sağlamak için çok savaşacağım. Yarışmacı bir grup olmamız ve onların gurur duyması için sahiden çok çalışacağım. 29. şampiyonluğu Kadıköy’e getirmek için çok savaşacağız.” tabirlerini kullandı.

Danimarkalı stoper, Harika Lig’in 2. haftasında Medipol Başakşehir’le oynayacakları maça da değinerek, şöyle konuştu:

“Başakşehir’in uygun bir grup olduğunu biliyoruz. Bu yüzden daha da çokça çalışmamız gerekiyor. Geçen haftadan daha âlâ olmamız gerekiyor. Hem toplu hem topsuz oyunda defans oyuncuları olarak bizim hizmetimiz kadrosu bir arada tutmak. Sert ve gol yemesi çetin bir kadro olmalıyız. Bunu yaparken de tıpkı vakitte hamledeki arkadaşlarımızın güzel konum üretebilmelerini sağlamalıyız. Bizim hedefimiz her devir daha güzel olmak.”

Zanka, 29 yaşında çok ziyade tecrübeye sahip olduğunu da lisana getirerek, “İngiltere Premier Lig, Şampiyonlar Ligi, Yerküre Kupası tecrübem var. Şu anda stoperde partnerim Jailson, kendisi daha evvel orta saha ortamında oynamış, o nahiyeye alışık bir oyuncu. Binaenaleyh ben hem kaptanla hem kadrosunun geri kalanıyla mütemadi muhabere halinde olup ekibin daima kompakt bir halde kalmasını sağlamaya çalışıyorum. Öğretmenimin benden istediği sorumluluk bu. Ben de bu sorumluluğu almaktan ötürü sahiden çok mesudum. Türkçemi biraz daha ilerletmek istiyorum ki böylelikle tercümanım yanımda olmadan da arkadaşlarıma Türkçe direktifler vererek onları yönlendirebileyim” değerlendirmesinde bulundu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.