2 dakikada okuyabilirsiniz.

Fenerbahçeli yöneticiler, Hollandalı futbolcuları Van Persie için bonservis ve maaşı dahil kasadan 12 milyon euro çıktığını bu parayı getirmesi halinde istediği takıma gidebileceğini menajerine bildirdi.

Eğer Robin van Persie’ye bu parayı teklif eden olursa Fenerbahçe macerası erken bitebilir. Yönetim, Hollandalı futbolcunun menajeri ile iki kez bir araya geldi. Yapılan bu görüşmelerden ayrılık kararı çıktı.

Önümüzdeki sezonda tüm kontrolü Teknik Direktör Pereira’ya bırakma kararı alan yönetim burada Portekizli hocanın kendi sistem ve takımını kurmasına izin verdi.

Alınan bu karar çerçevesinde işe ilk olarak Van Persie’nin durumu ile başlandı. Süperstar, yeni sezonda takımda kalmak istiyorsa geçen sezon sorun yaşadığı Pereira’nın kurallarına uyması gerektiği söylenirken, aksi taktirde devam etmenin mümkün olmadığı iletildi.

Hollandalı futbolcunun menajeri de Van Persie’nin mevcut şartlar altında kalmak istemediğini belirtti. Yaşanan bu gelişmenin ardından yönetim Hollandalı için ödediği bonservis bedeli ile yıllık maaşın karşılanmasını istedi.

Fenerbahçe’den yıllık 6 milyon euro maaş alan ve 6 milyon euro bonservis bedeli ile transfer edilen deneyimli futbolcu için sarı-lacivertli kulübün kasasından 12 milyon euro çıktı. Fenerbahçe, bu ayrılıktan zarar etmek istemezken, minimum 12 milyon euroluk bir bonservis bedeli talep etti. Van Persie ve menajerine de iletildi. Fenerbahçe, Hollandalı futbolcunun satışından elde edeceği parayla yeni forvet ve orta saha transferi için de kaynak sağlayacak.

BAŞKA KULÜPLER İLE MASAYA OTURULDU

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yıldız futbolcunun temsilcisi bazı kulüplerle masaya oturdu. Fakat futbolcunun istediği yüksek maaş ile sarı-lacivertli yönetimin istediği bonservis bedelini karşılayacak çok fazla takım olmaması ilk etapta bu ayrılığı zora soktu.

Kaynak: Milliyet

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.