Başkan Aziz Yıldırım, Dick Advocaat’ın istifa etmesini istedi. Advocaat’ın cevabı ise Aziz Yıldırım’ın beklemediği şekilde oldu.

AMK Gazatesinden Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre; Sarı-Lacivertli takımımız da uzun süredir Dirk Advocaat’ın geleceği tartışılıyor. Yeni kontrat önerilen Hollandalı teknik adam artık istenmeyen adam ilan edildi. Yöneticilerin, Hollandalı hoca Advocaat ile görüşerek istifa talebini ilettiği öğrenildi. Başkan Aziz Yıldırım’a cevabı ise istifayı düşünmüyorum istiyorsanız siz gönderin oldu. Dirk Advocaat’ın bu çıkışı yöneticileri daha da kızdırdı UEFA kriterleri nedeniyle mali anlamda büyük sıkıntı yaşayan yönetim Hollandalı hocaya fazladan para kaptırmamak için şimdilik sessiz kalıyor.

Fenerbahçeli taraftarlar kötü gidiş nedeniyle adeta kazan kaldırmış durumda. Kadıköy’deki maçlarda taraftar sayısı 10 bin civarına kadar gerilerken, taraftarlar yıllardır ilk kez takımı ve yönetimi bu kadar şiddetli protesto ediyor yönetimin ve teknik ekibin istifasını istiyor. Futbolcular Gaziantep’e vardığında da İstanbul’a dönüşte de protestolarla karşı karşıya kaldı. Teknik heyet ve futbolcular otobüse bindiği sırada futbolcuların üzerine meşale, bozuk para ve çakmak atıldı. Fenerbahçe kafilesi, yoğun güvenlik önlemleri altında tesislere gidebildi.

Kaynak: AMK / Sercan Hamzaoğlu‏

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.