Dün gece Göztepe karşısında Fenerbahçe nasıl oynayacak ve takımda neler değişmiş sorusunun cevabını bulacağımız bir maç seyrettik.

Özellikle oyun anlayışı olarak topa sahip olmayı benimsemiş bir Fenerbahçe izledik. Arzulu Göztepe’ye karşı deplasmanda olsa da topa sahip olmayı başardı.

Sarı lacivertliler önde oynamayı ve topun kaybedildiği yerde kazanmak için gösterdikleri mücadele artı yöndeydi ve ilk gol bu düşüncenin ürünü oldu.

Orta sahadaki Topal-İsmail-Alper üçlüsüyle gelen gol de kontrolündeki oyunu daha da kolaylaştıracak derken birden Volkan’ın nasılsa topu kontrol ettim düşüncesiyle yediği gol Fenerbahçe’nin eksi yönünü de gösterdi. Bu yön neydi? Her ne kadar topa sahip olsa da dengesi bozulan bir Fenerbahçe izlemeye başladık.

10 Numara bölgesinde oynayan Alper, hakikaten verimli bir oyuncu fakat bu verimliliğini geriye gelerek sağa sola ve kanatlara kaçıp enerjisini tükettiği için yükseltemiyor. Aslında Alper, gezgin 10 numara tarzını ön tarafta yapabilse Fenerbahçe’nin pozisyon zenginliğine büyük katkı sağlayabilir.

SON 15 DAKİKA

Dirar ve Valbuena, hareketli ve topa sahip olsalar da önde etki gösteremezken ilk devre İsmail, 2. devre Isla’nın bek bindirmelerini gördük ancak Fenerbahçe’nin en büyük zaafı orta sahayla defans arasına rakibinin geçmesine çok müsaade etti ki ikinci golü böyle yedi. Göztepe, son 15’teki pozisyonlarda final vuruşu yapabilseydi Fenerbahçe puansız dönecekti. Rakip sahada oynama düşüncesini pozisyon zenginliğine çevirebilmesi için pivot santrforun daha hareketli oynayıp alan açması gerekir. Robin Van Persie ise dün bu düşündüğümü yapamadı. Böyle olunca F.Bahçe ön tarafta ve hem orta alanı hem kanatları kapatan Göztepe’ye karşı, sıkışık bir oyun sergiledi.

Ligin ilk maçı her zaman zordur ama Fenerbahçe’nin kat etmesi gitmesi gereken daha çok yol var

 GÖZTEPE ADINA MAÇIN ADAMI SCARIONE

Doksan dakikanın tamamına bakınca en iyisi Scarione’ydi. Göztepe’nin orta sahasını çok iyi yönlendirdi ve golünü de atmayı başardı. Alper Potuk da özellikle 60’a kadar Fenerbahçe’nin öne çok çıkan ismiydi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.