1 dakikada okuyabilirsiniz.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun gerçeleştirdiği Spor Toto Yıldız Kulüpler Ligi’nde final yarışları Bolu’da start aldı

Yıldız sporcularımız hem erkeklerde hem de kızlarda ilk gün yarışlarını lider noktaladı.

Karaçayır Atletizm Pisti’nde 11 kız ve 12 erkek takımının mücadele verdiği finaller kız takımlarının 100 metre koşusuyla başladı.

Finallerin ilk gününde  çekiç atma yüksek atlama üç adım atlama gülle atma sırıkla atlama 100 metre engelli uzun atlama 400 metre bin 500 metre 2 bin metre engelli 400 metre bayrak koşusu yapıldı.

Atletlerimizden kızlarda 400 metrede Kezban Demiralp 100m de Nefise Karatay ve çekiç atmada Deniz Yaylacı ile 400 metre bayrak takımımız birinci 100 metrede Ecem Çağlayan 1500m Pınar Demirtaş 2.lik elde ederken sırıkla yüksek atlamada Gülşen Yıldırım gülle atmada da İlayda Ertunç 3.lük elde etti.

Yüksek atlamada Alperen Acet gülle atmada Hamza Yakışır 1500m Ramazan Barbaros, çekiç atmada Mustafa Ortakabakçı ve 400m bayrak takımımız birinci 100m Ramazan Akkaya 110m engelde Harun Akın ikinci 400m Mehmet Öcal uzun atlamada Eymen Kaan Taşpınar 3.lük elde etti.

Bu sonuçların ardından Fenerbahçemiz hem erkeklerde hem de bayanlarda ilk gün yarışlarını ilk sırada bitirdi Enka iki kategoride de ikinci olurken kızlarda Osmangazi Belediyesi erkeklerde ise Kocaeli Belediye 3.lük elde etti.

Spor Toto Yıldız Kulüpler Ligi’nde final yarışları yarın düzenlenecek ikinci gün yarışlarıyla noktalanacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.