22-23 Haziranda Ankara’da yapılan Kulüplerarası Yıldızlar Ligi Eleme Müsabakası’nda piste çıkan atletlerimizden  hem erkeklerde hem de bayanlarda zirvenin sahibi olduk.

Ülke genelinde bayanlarda 17 takımın erkeklerde ise 21 takımın mücadele ettiği Kulüplerarası Yıldızlar Ligi Eleme Müsabakası geride bırakıldı.

İlk gün yarışlarını 8 birincilik 4 ikincilik ile 4 üçüncülükle tamamlayan sporcularımız ikinci gün yarışlarında ise 6 birincilik 4 ikincilik ve 2 üçüncülük elde etmeyi başardılar.

Piste çıkan atletlerden erkeklerde Zeki Cem Tenekebüken sırıkla yüksek atlamada Ömer Oti 3 bin metrede birinci ve disk atmada Berke İnanoğlu bununla birlikte 800 metrede ise Bekir Samet Tan ikinci 200 metrede ise sporcularımızdan Ramazan Kara da 3. oldu.

Bayanlarda bölümünde ise 400 metre engellide Kezban Demiralp disk atmada Emine Girgin uzun atlamada Ecem Cağlağan ilk sırada yer alırken atletlerimiz İsveç bayrak yarışını zirvede kapattı. Bunun yanısıra yüksek atlamada Buse Savaşkan ve cirit atmada Gaye Göktepe ikinci 2 bin metre engellide Gülnaz Uskun da üçüncü sırada kendine yer buldu.

Alınan bu sonuçların ardından erkek ve bayan takımlarımız yarışları zirvede tamamlamayı başardılar.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.