5 dakikada okuyabilirsiniz.

Fenerbahçe’nin 37. Başkanı olan Ali Koç kulübün dergisine futbol takımının transferleri, kadrosu gelecek sezon planları ve UEFA ile yaşanan süreci anlattı.

Geride bıraktığımız Haziran ayında tarihi bir seçimle Fenerbahçe Başkanı olan Ali Koç, Kulübün resmi dergisi Fenerbahçe Dergisi’nin Şubat ayı sayısında taraftarına seslendi. Başkan Ali Koç, yapılan transferler sonucunda Fenerbahçe ruhu pekişmiş takım oluşturmak için uğraştıklarını, Önümüzdeki sezon ise şampiyonluğun en büyük adayının Fenerbahçe olacağına vurgu yaptı.

BAŞKAN ALİ KOÇ’UN DERGİ AÇIKLAMALARI

Yeni yılın ilk ayı geride kaldı. Bununla birlikte Lefter Küçükandonyadis sezonunun ikinci bölümü için başlangıç sayılan bu dönemde çalışma temposunun yoğun olduğu bir dönemi geride bıraktık. Fenerbahçe futbol takımının yenilenmesi için teknik direktörümüz Ersun Yanal’ın verdiği raporları ile takıma 5 yeni oyuncu getirdik. Transferlerin dışında da Fenerbahçe Spor Kulübünün 3 oyuncusunu kiraya verdik bununla birlikte 4 futbolcumuzda bizden tamamen ayrıldı. Kiraya verdiğimiz futbolcularımız yeni sezonda takımda olacaklar, gittikleri takımlarda başarılar dilerim. Bonservisiyle giden futbolcularımıza ise bize kattıkları değer ve emekleri için teşekkür ederim. Kariyerlerinin devamında yolları açık olsun.

YENİ SEZONDA ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIYIZ

Liglerin ara transfer süreçleri çok zor süreçlerdir. Bu bölümde transfer yapmak çok zordur. Fenerbahçe futbol takımının geleceğini yapılandırırken düşünmemiz gereken bir çok parametreler yer alıyor. Bunlardan biri FFP kuralları, Fenerbahçe’nin mali yapısının son durumu ve futbol takımının takviyeye ihtiyacı olduğu mevkiler ve önümüzdeki yıllarda beklediğimiz yabancı kuralı değişimi bu parametrelerden biri.

Tüm bu parametreleri göz önünde bulundurarak Lefter Küçükandonyadis sezonunun ocak ayı transfer dönemini en iyi biçimde tamamlamaya özen gösterdik. Bu çalışmalar ile birlikte kadro genişliğimizi artırdık. Sezonun ikinci yarısındaki amacımız futbolumuzu ve kadromuzun iskeletini oluşturup aynı zamanda geliştirip gelecek sezon için takım ruhu pekişmiş hazır bir takım kurmaktır. Kulübümüz gelecek sezon şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bizimde buna inancımız tamdır.

DURUMUMUZU UEFA’YA ANLATTIK

Fenerbahçe Profesyonel futbol takımı Ocak ayı içinde teknik direktör Ersun Yanal başta olmak üzere yoğun bir kamp dönemi geçirdi. Futbol A takımının eksiklerinin kapatılması açısından iyi bir kamp dönemi geçirdikten sonra futbol takımının performansındaki yukarı doğru ivmelenme bizlerin yüzünü güldürüyor. Lefter Küçükandonyadis Sezonu ikinci yarısına 3 karşılaşmada 7 puan alarak devam ediyoruz. Fenerbahçe futbol takımının o artan hırsı ve mücadele gücü ile birlikte yaptığımız yeni transferlerin de kadroya monte edilmesi geleceğimiz açısından bizleri ümitlendiriyor.

Geride bıraktığımız ay içinde bir yandan futbol takımı ile ilgili çalışmalarımıza diğer yandan mali ve idari alanlarda da çalışmalarımızı devam ettirdik. Ocak ayının son günü UEFA’nın İsviçre’deki merkez ofislerinde mali durumla ilgili bir toplantı yaptık. FFP kuralı bünyesinde düzenlediğimiz bu görüşmelerde kulübümüzün dışında genel olarak Türk futbolunun mali anlamda içinde bulunduğu durumu detaylıca anlatmaya çalıştık. Önceki dönemlerde yapılan ziyaretlere kıyasla son derece pozitif bir havada sürdürülen görüşmenin ileri dönemdeki durumundan dolayı olumlu bakmaktayım.

BAĞIŞ KAMPANYASI İÇİN ÖN HAZIRLLIK

Bir çok alanda belirttiğimiz gibi yakın bir zaman diliminde Fenerbahçe’nin mali yapısını düzlüğe çıkarması açısından bir fon yaratma kampanyası ortaya koyacağız. Yapacağımız bağış kampanyası için birer ön hazırlık çalışması yaptık ve yoğun bir çalışma dönemi geride kaldı. Gelecek günlerde bu bağış kampanyasının detaylarını duyuracağımız Fenerbahçe’nin geleceği adına çok önem vermekteyiz. Bağış kampanyası kararını alırken şüphesiz ki güvendiğimiz en önemli kitle taraftarların Fenerbahçe’ye olan bağlılığı ve aidiyet duygusudur. Fenerbahçe’nin en büyük şansı ise taraftarımızın, kulübümüzün ihtiyacı olduğu her durumda maksimum çabayı göstererek Fenerbahçe’ye destek olmasıdır. Bizler beraber omuz omuza vererek bu durumdan Fenerbahçe’yi çıkaracağız ve kulübümüzün özgür bir ekonomisi olacak.

Dijital çağ çerçevesinde Kulübümüzün Youtube hesabında da atılım yaparak yeni bir döneme girdik. Yeni dönemin ilk adım ise Fenerbahçe futbol takımının devre arasında Antalya Kampı’ndan taraftarlarla buluşturulan özel kareler ile bu atılıma start verildi. Antalya’daki kampın sonunda ise AZ Alkmaar ile karşı karşıya geldiğimiz hazırlık müsabakası, geride bıraktığımız ay içindeki Camiaya Sesleniş programı ve geride bıraktığımız hafta sonu düzenlendiğimiz yılın ilk Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı ve FB TV’de görüntülenen interaktif içerikler de bunlara ek olarak Youtube hesabımızın daha aktif olması için çalışmalara başladık. Hatta devre arasında transfer ettiğimiz futbolcu Serdar Aziz’in de transfer açıklamasını ilk olarak Fenerbahçe Youtube kanalından paylaştık. Yaptığımız atılımların meyvesini toplamaya başladık. Kulübün Youtube kanalı geride kalan ay içinde izlenme bazlı istatistiklerde bir çok dünya kulübü arasında 16. sırada yer aldı ve Avrupa kulüpleri arasında da 11. basamakta kendine yer bulurken, geride bıraktığımız ayda kulübe kazandırdığı gelir, geride kalan yılın tümünde elde edilen gelirleri gerisinde bıraktı. Yaşanan gelişmeler bizi mutlu ederken, küçük bir adım attığımızı bilmenin yanında en kısa sürede hem paylaşımlarımızı hem de kanaldan elde ettiğimiz gelirleri arttırmayı planlıyoruz.

HEDEFLERİMİZE ODAKLANDIK

Biz Fenerbahçe için bu yola umut korkudan büyük bir duygudur diyerek bu yolda karşılaşacağımız her tür zorluğu ardımızda bırakarak yola baş koyduk. Fenerbahçe için kurduğumuz hayal ve hedeflere bağlı kalacağız. Bize en büyük gücü veren ise Fenerbahçemizin büyük camiası.

Bizlerde Fenerbahçe’nin umut dolu yarınlarında  başarı ve gurur dolu tarihimizde birlikte olacağız

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.