Yargıtay 5. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin futbolda şike davasına dair kararlarını usulen bozdu. Aziz Yıldırım‘ın da aralarında bulunduğu sanıklar 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden yeniden yargılanacak.

Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında şike yapmakla suçlandığı davada verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozuldu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin futbolda şike davasına dair kararlarını, Yargıtay 5. Ceza Dairesi usulen bozdu. Aralarında Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu sanıklar 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden tekrar yargılanacak.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi kararını usul eksikliği nedeniyle bozdu.

YARGITAY’IN HÜKMÜ AZİZ YILDIRIM’IN BERAAT KARARINI ETKİLEMEYECEK

Yargıtay’ın bu hükmü Aziz Yıldırım’ın beraat kararını etkilemeyecek. Yargıtay, şike davasında verilen kararı esasen değil, usülde eksiklik olduğuna hükmetti ve mahkeme, yakalaması olup dosyaya sonradan dahil edilen isimlerle başından beri yargılanan Aziz Yıldırım gibi isimlerin dosyalarını ayrı ayrı karara bağlayacak.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra Aziz Yıldırım’ın açıklamaları merak ediliyordu. Yıldırım, Takvim Gazetesi Spor Müdürü Tunç Özgen’e konuştu.

AZİZ YILDIRIM: ”SÜREÇ BU ŞEKİLDE UZAR”

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, ”Yargıtay kararı usülen bozdu. Esasen değil. Yargıtay, usülde iki hata bulmuş. Yargılama süreci bu şekilde uzar.” ifadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.