3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan “futbolda şike” operasyonu çöktü… Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının büyük ve onurlu mücadelesi bugünkü kararla bir kez daha tescillenmiş oldu.

Sn. Aziz Yıldırım’ın 10 yıldır süren mücadelesi mutlu sona ulaştı. Bugün Yargıtay 5. ceza dairesinin beraat kararını onamasıyla birlikte 3 Temmuz’un kumpas olduğu tamamen tescillenmiş oldu.

Bu kararla birlikte 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe olduğu bir kez daha tescillendi.

Fenerbahçe eski ve efsane Başkanı Sn. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarıyla gurur duyuyoruz.

Eski Fenerbahçe yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu kararı böyle duyurdu:

Mosturoğlu şunları yazdı: Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu beraat kararının onanmasının ardından paylaşımda bulundu. “3 Temmuz 2011 de başlayan, ceza yargılaması süreci bugün sona ermiştir.İst.13.Ağır Ceza Mahkemesinin Sn. Aziz Yıldırım,Sn.İlhan Ekşioğlu, ben ve yargılanan diğer dava arkadaşlarımız için vermiş olduğu BERAAT KARARI Yrg. 5.Ceza Dairesi tarafından ONANMIŞTIR. Camiamıza hayırlı olsun.”

AZİZ YILDIRIM’IN YILLARDIR BEKLEDİĞİ BİR KARARDI, ÇOK MUTLU OLDU

“Öte yandan yaptığı bu paylaşım sonrası Play Spor yayınına katılan Şekip Mosturoğlu, söz konusu kararın ardından Aziz Yıldırım’ın büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi. Mosturoğlu ayrıca Aziz Yıldırım’ın şimdilik bir basın toplantısı planlaması olmadığını ifade etti. “Aziz Yıldırım’ın yıllardır beklediği bir karardı. Çok kısa konuştuk, inanılmaz mutluydu. Destek olan herkese çok selam söyledi. Basın toplantı düzenleyip düzenlemeyeceğine dair bir planlama yok şimdilik. Bu soruşturmanın bize doğrudan zararı 300-400m € arasında. Kulübün TFF’ye açtığı pilot bir dava. İstenilen tazminat bedeli artırılabilir. 3 Temmuz Davası hepimizin kırmızı çizgisidir. Bu dava için bizden ne istenirse, elimizden geleni yapmaya hazırız.”

 

İŞTE BERAAT KARARI

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.