Sevgili Fenerbahçeliler çok üzülerek yazıyorum inşallah yanılırım fakat bu camia üzerine oynanan oyunların finaline yaklaşıyoruz ve maalesef henüz daha en dibi görmedik. Eğer konu Fenerbahçe ise emin olun sadece orada spor müsabakası yoktur, bu milletin ayarlarıyla oynamak istiyorsanız en büyük temel taşlardan birisi de Fenerbahçedir.

Son 6 ayda yaşanılan sportif başarısızlıklar bir kenara geçen sezondan başlayalım önce kafa açmaya. Geçen sezon deplasmanlarda bileği bükülmeyen takım kendi sahasında şamar oğlanı yapıldı nasıl mı anlatayım.

Kendi sahasında maça çıkan takım bırakın taraftar desteğini maça gelen bir kısım kiralık seyirci ile hem başkanı hem teknik direktörü her maçta protesto edilerek maçlar hem provoke edildi hem de futbolcuların motivasyonu darmadağın edilerek kolay maçlar kaybedildi ve bu ortamda MHK elini kolunu sallayarak Fenerbahçeyi doğradı ama kendi içinde birlik olamayan camia bunlarla uğraşamadı sonuç olarak şampiyonluk kendi evinde 3 penaltın verilmeyerek elinden alındı. Ama zaten istenilen de buydu seçim vardı Aziz Yıldırım gitmeliydi bu yüzden şampiyon olmamalıydı Fenerbahçe.

Peki Aziz Yıldırım neden gitmeliydi asıl amaç neydi Ali Koç’un başkan olması ve Fenerbahçe’yi başarıdan başarıya koşturması mı? Tabi ki değil asıl amaç Fenerbahçe’nin tamamen bölünmesi önce taraftarların Azizci Alici Aykutcu yapılması sonra kalitesiz bir takım ve başarısızlık hemde hiç tahmin edilemeyecek kadar kötü bir sezon düşme hattı kızgın taraftar kitlesi, göz göre göre hakem hataları VAR’a rağmen ve bunlara duyarsız haklarını savunamayan bir yönetim. Bu işin sonu nereye gidecek diye merak ediyoruz hep birlikte ama benim hiç istemediğim lakin taşları üstüste koyunca tahmin ettiğim final şu.

Fenerbahçe taraftarı önce sahaya sonra sokağa dökülmek isteniyor bunun fitilini geçen sene stada getirip istifa çığırtkanlığı yaptırdıkları paralı seyircilere ateşlettirip tüm Türkiyeye yaymanın peşindeler. Bu camianın bu ülkede ne kadar önemli bir gündem belirleyici olduğunu herkes biliyor Fenerbahçe karışırsa taraftarı sokağa dökülürse bu ülkede huzur ortamı bozulur daha da ötesi Fenerbahçe üzerinde bu oyunları oynayan derin güçler asıl amaçlarına ulaşmak için büyük bir adım atmış olur.

Şimdi soru şu, eğer ki Fenerbahçe içerde oynayacağı GS maçına kadar düşme potasında kalmaya devam eder ve o maçta GS Fenerbahçe’yi hakem desteğini de alarak yenerse bu sonuçla Fenerbahçe düşme potasında yerini sağlamlaştırırsa ne olur. Cevabı herkes az çok tahmin ediyor ama dip not olarak şunu ekleyeyim o maç yerel seçimlerden 2 hafta sonra yani ülkede kutuplaşmanın zirve yaptığı ve alınan seçim sonuçlarından dolayı gerginliğin hat safaya ulaştığı baharın başladığı bir dönem bilmem anlatabiliyor muyum sevgili Fenerbahçeliler kapıdaki tehlikeyi bu camiayı kimin yönettiğini ve maalesef koskoca camiayı ne için harcayacaklarını.

3 Temmuzda sizdiniz ha bize kafa tutanlar diye amaçları doğrultusunda Fenerbahçe’yi bitirecekler, buna engel olacak tek güç gerçek Fenerbahçe taraftarıdır.

O gün gelmeden onlardan önce sokağa inmeli önce içindeki pisliği temizlemelidir zaten ondan sonra başarı gelecektir.

Yargıtaydan gelecek kararı da unutmayalım, ellerinde bir joker olarak tutuyorlar bu oyunda onu da kullanacaklar bu zamana kadar açıklanmamasının tek sebebi budur. Umarım söylediklerimde yanılırım umarım bunların hiçbiri olmaz.

Kalın sağlıcakla.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.