3 dakikada okuyabilirsiniz.

Fener Ol’a destek amacıyla Acun Ilıcalı’nın WinWin kampanyasında ilk gecenin raporunda 750.000 SMS, 55.000 formas atışı gerçekleşti. Ali Koç ve Ersun Yanal’ın konuşmaları ise geceye damgasını vurdu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un başlattığı Fener Ol kampanyasına destek olmak amacıyla WinWin adı altında düzenlediği kampanyada Acun Ilıcalı, FB TV ve TV8’de ortak yayın gerçekleştirdi. Cem Yılmaz başta olmak üzere Ezgi Mola ve Merve Özbey gibi ünlü isimlerin katıldığı geceye aynı zamanda Fenerbahçe futbol takımı da yer aldı. Geceye damga vuran konuşmalardan birini de Ersun Yanal ile Ali Koç gerçekleşti.

ERSUN YANAL: “FENERBAHÇE TARAFTARININ FARKI BURADA”
Ersun Yanal bu kampanya adı altında Fenerbahçe taraftarına seslenerek, “Siz başarıyı değil, takımınızı seviyorsunuz. Fenerbahçe taraftarını özel kılan bu. Elbette başarıyı da seviyorsunuz ama şu var ki; Başarı ve başarısızlığı bu kadar güzel kucaklayan camianın taraftarı olmak ise başka bir ayrıcalıktır.” ifadelerini kullandı ve stüdyoda büyük alkış aldı.

ALİ KOÇ’TAN TEŞEKKÜR VE SEZON MESAJI

Ali Koç ise bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederken, “Bu desteğin adı konulamaz. Bu sezon itibariyle ben, yönetim kurulumuz ve futbolcular çok mahcubuz. Hocam da mahcup ama sonradan geldiği için o biraz daha az mahcup.” diye konuştu.

Fener OL Win Win ne kadar bağış toplandı?

200 BİN SMS İLE BAŞLANGIÇ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Cem Yılmaz’la birlikte Ezgi Mola gibi ünlü oyuncuların katıldığı programın başlangıcında Acun Ilıcalı, “Programın başlangıcında 200 bin sms aldık. Çok iyi başlangıç gerçekten. Şu anda aşırı yüklenmeden dolayı kitlenme var.” dedi.

ACUN ILICALI DUYURDU

1 SMS’in 20 TL olduğu kampanyada programın ilerleyen saatlerinde Acun Ilıcalı, 350.000 SMS’e ulaşıldığını ve bu rakamın an itibariyle geçildiğini söyledi. Fenerbahçe için tarihi bir gece yaşandığını belirten Ilıcalı, canlı yayına bağlanan Hamdi Akın’la yaşadığı diyalog ise geceye damga vurdu.

Kampanyanın amacına ulaşmasını dileyen Hamdi Akın, “100 forma ile başlayalım.” dedikten sonra Acun Ilıcalı, “Abi onun yanına bir ‘sıfır’ daha koyalım. 1000 forma olsun. Seninle ilgili Fenerbahçe için hiçbir teklifi reddetmedi diyorlar.” diye yanıt verdi. Hamdi Akın ise 1000 forma teklifini kabul etti.

BİREYSEL FORMA BAĞIŞ YAPAN İSİMLERDEN BAZILARI

Hamdi Akın: 1.000 forma
Bekir Okan: 300 forma
Recep Uzelli: 100 forma
Complete Group (Murat Kapki & Samet Güzel) 100 forma
Kazım Türkerler 1.500 forma
Zafer Algöz: 200 forma
Volkan Eruçar (Fenerbahçe tribün grubu KFY kurucularından) 100 forma
Mustafa Taviloğlu: 300 forma
Abdullah Kiğılı: 300 forma
Mithat Erdem (Nusret Steakhouse ortaklarından): 500 forma
İsmini açıklamayan iş adamı: 1000 forma
Ozan Güven: 100 forma
Zeynep Demirel: 250 forma
Fenerbahçe futbol takımı: 10 bin forma

TOPLAM RAKAMLAR

SMS: 750.000 (1 SMS 20 TL)
TOPLAM FORMA SATIŞI: 55.000 (1 FORMA 300 TL)

SMS & FORMA SATIŞI GELİRİ = 31.500.000 TL (KREDİ KARTI, HAVALE, EFT HARİÇ.)

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.