Ana sayfa VOLEYBOL Voleybol takımından otizmli çocuklara umut

Voleybol takımından otizmli çocuklara umut

PAYLAŞ

Sarı-lacivertli kulübün Erkek Voleybol Takımının sporcuları tarafından tasarlanan bileklikler otizmli çocuklarımıza umut olması planlandı.

Vakıfta bulunan otizmli öğrencilere Sarı-lacivertli kulübün Erkek Voleybol takımının tasarladığı bileklikler umut olacak.

Sarı-lacivertli kulübün Voleybol takımının sporcuları, otizmli çocukların bir arada bulunduğu vakfı ziyarette bularak orada olan öğrencilerin eğitimine maddi anlamda katkı vermek için açılan Pour La Bonte için bileklik tasarımı ortaya çıkardı.

ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN OTİZM FARKINDALIĞI

Vakıftaki Otizmli çocuklarımızın ailelerine Erkek Voleybol takımı sporcuları faaliyet alanında ve istihdam oluşturmak maksadıyla Tohum Otizm Vakfı kapsamında yer alan Şişli’de kurulan Pour La Bonte Atölyesi’nde düzenlenen günde Sarı-lacivertli kulübün Erkek Voleybol Takımının kaptanlığını yapan sporcu Ulaş Kıyak ile Voleybol takımının diğer şube oyuncularından İzzet Ünver, Emre Batur, Konstantin Cupkovic, Kevin Klinkenberg ve Oğulcan Yatgın da kafilede bulunan isimlerdendi.

Bu vakıfta yer alan otizmli öğrencilerin hayatlarının devamına katkıda bulunabilmek adına yazarlar, sanatçılar, iş dünyasının önemli mensupları ve sporcular ile Tohum Otizm Vakfı çocuklarını bir arada bulunduran proje bünyesinde Otizm Vakfı çocuklarıyla düzenlenen etkinlikte birlikte vakit geçiren Erkek Voleybol takımı sporcuları tarafından yapılan güzel bileklikler ile Vakftaki otizmli çocukların eğitimine ve ileriki hayatlarına yardımcı oldular.

Sarı-lacivertli kulübün Erkek Voleybol Takımı tarafından oluşturulan bileklikler, otizmli çocuklar için kurulan Pour La Bonte Atölyesi’nde Vakfın otizmli çocukları tarafından bunların arttırılması ile otizm farkındalığının bilincini arttırmanın yanında ayrıca bu durumla ilgilenen öğrencilere daha iyi bir yaşam sağlamak maksadıyla satılmaya başlandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.