Fenerbahçe’de Robin Van Persie ile yollarını ayrılması planlanıyor. Futbolcunun menajeri ile geçtiğimiz gün İstanbul’da bu konuyla ilgili olarak ikinci bir görüşme gerçekleştirildi. Hollandalı oyuncu ile ilgili olarak yönetim ve teknik heyetin düşüncesi menajerine bildirildi.

Teknik Direktör Pereira net bir şekilde Van Persie ile çalışmak istemiyor. Bireysel anlamda geçen sezon en çok zorlayan isimlerden biri olan Hollandalı futbolcunun oyun sistemine de uymadığını ifade ediyor. Bunun yanı sıra oyuncusuyla yaşadığı sorunların takım içindeki otoritesini sarstığını özellikle altını çiziyor.

UEFA ile yapılan finansal anlaşmanın ardından Hollandalı futbolcunun yıllık 6 milyon euroyu bulan maliyeti de kulüp için ciddi bir yük oluşturmaya başladı.

Bu gelişmelerin ışığında hem mali ve hem idari olarak hem de sportif açıdan Van Persie ile yolların ayrılmasının en mantıklı seçenek olduğu fikrinde birleşildi.

Bu kararın hayata geçmesiyle beraber Pereira’nın kendi takımını oluşturmasına olanak sağlanacak. Diğer yandan kulüp futbolcunun satışından bonservis geliri elde edip yüksek maaşından da kurtulmuş olacak.

Van Persie kulüp arıyor

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Hollandalı futbolcunun takımdan ayrılması için en önemli konu uygun bir kulübün bulunması. Futbolcunun maaşını hem de sarı-lacivertli kulübün istediği bonservis bedelini karşılayacak bir takımın bulunması için harekete geçildi.

Portekizli beklemede

Sarı-lacivertli ekibin bir diğer yıldızı Nani’nin geleceği de yakın zamanda belirlenecek. Portekizli yıldızın menajeri ile de görüşme yapıldı ve son durumu değerlendirildi. Futbolcuya ciddi teklifler söz konusu fakat Nani daha iyi bir teklif gelebilir düşüncesiyle son kararını EURO 2016 sonrasına bıraktı.

Çin’den teklifler olsa da Portekizli futbolcu turnuvadaki performansıyla tekrar Avrupa’nın önde gelen liglerinden birine dönebileceğini düşüncesiyle turnuva sonrası kesin kararını verecek. Mukavelesi gereği Nani’nin serbest kalma maddesi 8,5 milyon euro sözleşmedeki madde sadece Çin Ligi için değil tüm ligler için geçerli.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.