Spor Toto Süper Lig’e verilen aranın ardından ülkesine gitmeyen üç haftayı dakika dakika inceleyerek hataları çıkardı ve rakipleri de analiz etti

Yıldızlar topluluğu kadrosuna rağmen ilk üç haftada 3’te 3 yapamayan ‘de teknik direktör Vitor Pereira yeni çalışmalar yapıyor. Portekizli teknik adam  Ligi düşündüğümüzden de zormuş öyle hafife alırsak yanarız diyerek milli maç için takıma verdiği izni bile değerlendirmedi. Ülkesine gitmeyip İstanbul’da kalan Pereira oynanan 3 maçı didik didik ederek hataları buldu ve yardımcılarıyla neler yapılması gerektiğinin raporunu hazırladı.

Pereira: “Savaşmazsak kazanamayız”
Ligin fizik güç yanında teknik kapasitesini de çok yüksek bulan Pereira bu arada rakiplerin maçlarını izledi futbolcular hakkında da geniş bir rapor oluşturan Vitor Pereira sert bir lig ile savaşmak durumundayız bu ligi ancak savaşarak kazanabiliriz bu sebeple kondisyon yüklememiz kaçınılmaz olacak orta saha ve kanat oyuncularına daha fazla yük binecek kadromuz geniş ve kaliteli bu savaşta ayakta kalanlarla yolumuza devam edeceğiz şeklinde konuştu.

Pereira maç maç analiz
Vitor Pereira’nın aldığı kararlardan biri de rakibe göre oyuncu ve sistem tercihi yapmak iç saha karşılaşmalarında çift forvetli sisteme devam edilecek dış sahada ise tek forvet tercihi ön planda olacak çift forvetle çıkılırsa skor üstünlüğü yakalanır yakalanmaz tek forvete dönülecek.

Takım içinde rotasyon şart
Pereira yaptığı analizler kapsamında ise çıkardığı sonuçrotasyon yaparak tüm takımı diri tutma kararı da alan Portekizli hoca her maç 1-2 oyuncu değiştireceğim bu değişiklikler performans düşüklüğünü göstermeyecek dediği öğrenildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.