Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Çaykur Rizespor maçının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda oyuncularına sahip çıkan açıklamar yaptı.

Pereira: Rakip her maçını böyle oynarsa hep rakiplerini zorlayan bir takım olacaktır” derken diğer taraftan rakibi de öven Portekizli teknik adam ayrıca saha zeminini de eleştirdi.

Ekibini Atromitos ile oynadıkları maça oranla agresif oynamaya çalışan bir takım gördüğünü belirten Pereira Çaykur Rizespor’u da övdü. Ayrıca zor bir rakiple oynadıklarını da vurgulayan Portekizli hoca: Rakip her maçını böyle oynarsa hep rakiplerini zorlayan bir takım olacaktır dedi.

Süper Lig’in kolay bir lig olmadığını belirten Perreira: “Son derece kaliteli takımlar var özellikle kendi evlerinde çok afresifler” şeklinde konuştu.

Vitor Pereira Rize Didi Stadı’nın zeminini de eleştirerek “Sahalar iyi değil istediğimizi oynayamıyoruz” dedi.

Pereira maç değerlendirmesinde ise ilk yarı çok zorlandık Çaykur Rizespor çok agresifti, bu nedenle ilk yarı bizim için iyi geçmedi ikinci yarı daha iyiydik ilk yarıya oranla oyunu daha fazla kontrol ettik fakat golü kalemizde gördük” şeklinde ifadelerine yer verdi.

3 gün arayla maç oynamanın da kendilerini zorladığını ifade eden Vitor Pereira: Oyuncularımın hiç kabahati yok. 3 puan için herşeylerini ortaya koydular. Ama kesinlikle şampiyon olacağız ifadelerine yer verdi.

Portekizli teknik direktör yenilen golde Alper Potuk’un kaptırdığı top başta olmak üzere yaşanan top kayıpları içinde yorumlarda bulunan Pereira ilk yarı iyi geçmedi ve takımım çok top kaybetti ikinci yarı daha iyiydik ama o zaman da böyle bir hata oldu ardından golü yedik tabi oyuncularımdan maçtan sonra biz herşeyimizi verdik hissine kapılmasını ve bunu bana da hissettirmesini isterim ben bugün bu hisse kapıldım ve bireysel hatalarla kaybedilen maçı tek bir kişiye yıkmam” dedi.

 

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.