Ana sayfa F1 Verstappen: “Honda düzlükte çok hızlı”

Verstappen: “Honda düzlükte çok hızlı”

54

Max Verstappen, Honda motoruyla çıktıkları ilk Formula 1 yarışının ardından Red Bull’un artık düzlüklerde daha hızlı olduğunu söyledi.

21 yaşında Red Bull sürücüsü, Honda ile çıktıkları ilk Formula 1 yarışı olan Albert Park’ta podyuma çıktı ve on yıldan uzun bir süre sonra Japon üreticiyle podyuma çıkan ilk isim oldu.

Toro Rosso ve Red Bull’un hafta sonu boyunca düzlük performansı çok güçlüydü ve Verstappen, yarışta Ferrari sürücüsü Sebastian Vettel’i geçmeyi başardı.

Pazartesi akşamı Peptalk’ta konuşan Verstappen, “Sıralama turlarında Ferrari’ye çok yakındık ve genellikle yarışta sıralamalara göre daha iyi oluyoruz. Bu yüzden bir şansımız olacağını biliyorduk.”

“Aslında sonuçlar test hakkında hiçbir şey söylenemeyeceğini gösteriyor. Herkes Ferrari’nin hızlı olacağını düşünmüştü, bence bu kadar iyi olmamalarına onlar bile şaşırdılar. Fakat Melbourne çok özel bir pist.”

“(Vettel’i geçerken) Parti modumuz açıktı ve en yüksek süratin iyi olduğunu görebiliyorsunuz. Ancak bunu her zaman kullanamazsınız çünkü o zaman motor dayanmaz.”

“Honda’nın pistte bir Ferrari’yi geçmesi çok güzeldi. DRS’yi açtım ve bu bana yardımcı oldu. DRS’nin bu yıl çok büyük bir etkisi var çünkü arka kanatlar çok daha büyük.”

“Vettel’i geçtim ve Lewis’le aradaki farkı kapatmak için birkaç tur zorladım. Bunu yapmak çok kolaydı. Sonrasında takımla konuştum. Daha iyi lastiklerim vardı ve yarışın sonuna kadar beklemeye karar verdik. Sanırım 20 tur boyunca sakince sürdüm. Sadece takip ettim.”

Verstappen Red Bull’un gelişmesi gereken yerle ilgili soruya, “Orta hızlı virajlar. Dördüncü ve beşinci viteste dönülen virajlardan bahsediyorum, biraz daha iyi olabilirdi.” yanıtını verdi.

Verstappen, Honda ve Renault kıyaslaması yapmaktan kaçındı.

“İkisi tamamen farklı motorlar. Onları birbirleriyle karşılaştırmayı pek sevmiyorum çünkü kimseyi rahatsız etmek istemiyorum.”

Haberin Kaynağı: motorsport.com

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.