Fenerbahçe’nin gündeminde 1.sıraya yerleşen Hollandalı yıldızın müslüman olduğunu açıklamasıyla Fenerbahçe’nin teklifini kabul etmesinde Faslı eşi Bouchra’nın (Büşra) büyük rol oynadığı ve bu transferin gerçekleşmesini istediğini belirtti.

Bayan Van Persie’nin İstanbul’da yaşamak istediği ve bunun eşine kabul ettirdiği gelen haberler arasında.

Yeni sezon öncesi flaş hamlelerle yıldız isimleri bir bir İstanbul’a getiren Fenerbahçe’miz, Manchester United’ın Hollandalı yıldızı Robin Van Persie’nin transferinde gün sayarken bu transferin gerçekleşecek olmasında Faslı eşi Bouchra (Büşra) Van Persie’nin büyük payı var.

Bouchra’nın İstanbul’da yaşamayı çok istediği ve eşi Van Persie’yi ikna etmekte çok zorlandığı belirtildi. Kendisi müslüman olduğu gibi eşi Robin Van Persie’nin de müslüman olmasından büyük pay sahibi olan Bouchra’nın İstanbul’da yeni düzenini kurmakta büyük sabırsızlık çektiği belirtiliyor.

Öte yandan Van Persie için önümüzdeki birkaç gün içinde KAP’a açıklama yapılacağı ve hemen akabinde İstanbul’a geleceği de gelen haberler arasında.

AZİZ YILDIRIM ONA BÜYÜK HAYRANLIK DUYUYOR

Van Persie’nin tranfserinde en büyük etkenlerden birisinin de Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sn. Aziz Yıldırım’ın bu futbolcuya büyük hayranlık duyması ve bu transfer için hiçbir maliyetten kaçınmaması.
Robin Van Persie’nin transfer edilmesi durumunda şu anda Süper Lig’deki en pahalı futbolcu konumuna gelecek. Kanarya, Van Persie’ye yıllık 4.5 milyon Euro’nun yanı sıra 5 milyon Euro da imza parası ödeyecek. Bu paraya Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final ve yarı final oynama bonusları dahil değil.

BOUCHRA, GEÇTİĞİMİZ HAFTAYI İSTANBUL’DA GEÇİRMİŞ
İngiliz The Guardian gazetesinin yaptığı haberde Robin Van Persie’nin Fenerbahçe’miz ile 4 yıllık sözleşme imzalamaya yakın olduğunu belirtirken, Robin Van Persie’nin Fas asıllı eşi Bouchra’nın da geçtiğimiz haftayı İstanbul’da geçirdiğini ve teklifi kabul etmesinde rolü olduğunu yazdı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.