AMSTERDAM, NETHERLANDS - OCTOBER 11: Robin van Persie of Holland celebrates after scoring their fourth goal during the FIFA 2014 World Cup Qualifing match between Holland and Hungary at Amsterdam Arena on October 11, 2013 in Amsterdam, Netherlands. (Photo by Scott Heavey/Getty Images)

Fenerbahçemiz’in Hollandalı dünya ünlü yıldız futbolcusu Robin Van Persie milli maç arasında önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçemiz’in Hollandalı tecrübeli golcüsü Robin Van Persie’den çarpıcı açıklamalar yaparak 32 yaşındaki oyuncu şu an oluşan duruma yaşadığı sorunlara karşı güçlü bir zihinsel yapısı olduğunu ifade ederek hiçbir şeyin beni yolumdan döndürmesine izin vermem hem de zihinsel olarak hayatımın en iyi dönemindeyim önceki zamanlarda yani gençken bu tip dönemlerde nasıl başa çıkacağınızı bilemiyorsunuz fakat şunu açıklamama izin verin hayattaki rehberim hayatın muhteşem bir denge üzerine kurulu olduğudur ifadeleriyle sözlerine başladı.

Şu anda yaşadığı durum hakkında bir örnek veren Hollandalı futbolcu Patrick Vieira bütün baskılara karşın zihinsel olarak nasıl güçlü olunacağını nasıl güçlü kalınacağını çok iyi göstermiş biri. Arsenal’deki ilk sezonumda Patrick’in son sezonuydu o yıllarda Real Madrid’e gideceğiyle ilgili çok fazla söylenti çıkıyordu Patrick’in etrafında çok fazla şey dönüyordu bu gerçekten inanılmazdı ancak Patrick karşılaşmalarda ve idmanlarda çok sakindi güçlü bir şekilde işini yapmayı sürdürüyordu o dönemde liderimiz olmayı sürdürüyordu herhangi bir şey onun oyununa etki etmiyordu bir çok şeyi muhteşem bir şekilde dengeliyordu bir çok kişi ve her şeyin üzerindeydi bu durumu yönettiğini görebiliyordunuz diyerek sözlerini sürdürdü.
Yıldız golcü Robin Van Persie Genç bir futbolcu olarak onu örnek almam gerektiğini biliyordum zihinsel gücünü takdir ettim zannediyorum o dönemde Arsenal’de olan tüm oyuncular etmiştir ifadelerine yer verdi.
ARKADAŞLARIM DALGA GEÇİYORLAR
Robin Van Persie şu anda Milli takımdaki 100. karşılaşması ve Millerimiz’in avantajına ilişkin olarak
Bir gün 100. karşılaşmamın geleceğini biliyordum sadece muhteşem bir istatistik veya kişisel bir onur değil bu ülkemiz için son ana kadar savaşmayı sürdüren bir grubuz EURO 2016’ya katılmak için de son dakikaya kadar savaşacağız
Önümüzdeki karşılaşmayı kazanmamız ve Türkler’in de hata yapması gerekiyor bu tip bir duruma düşmemiz gerçekten çok üzücü ancak Türkler play-offlara kalacaklarına dair güçlü bir inanç taşıyorlar Buna ek olarak ise şua anda Fenerbahçe’de soyunma odasında benimle dalga bile geçiyorlardı. Fakat gerçekçi olmak gerekirse durumumuz çok ciddi şu an biz ve Türkiye Fransa’daki EURO 2016’ya gitmek istiyor şu anda eşit şanlarımızın olduğunu düşünüyorum biz sahada savaşmayı sürdüreceğiz Teknik direktör Danny Blind benden kaptanlık görevini almış olabilir fakat ben her karşılaşma oynama isteğimi sürdürüyorum şeklinde açıklamalarda bulundu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.