Dünya ağır sıklet boks şampiyonu İngiliz boksör Fury yaptığı açıklamada ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle Wladimir Klitschko ile yapacağı unvan maçını ertelediğini duyurdu.

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu İngiliz boksör Tyson Fury’nin ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle Ukraynalı Wladimir Klitschko ile yapacağı unvan maçını ertelediğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından video ve fotoğraf paylaşan İngiliz boksör altın kemerini aldığı Klitschko ile 9 Temmuz’da İngiltere’nin Manchester kentinde yapacağı rövanş maçının sakatlığı gerekçesiyle erteleneceğini duyurdu.

İngiltere’nin Lake District bölgesinde maç hazırlıkları çerçevesinde koşu yaparken düştüğünü ve hastanede yapılan incelemenin ardından sakatlığı hakkında bilgi aldığını aktaran İngiliz boksör, “Doktorlar ayak bileğimin kırılmasa da ciddi şekilde burkulduğunu ve 6 ile 7 hafta arasında düzeleceğini ifade etti.” şeklinde açıklamada bulundu.

Tyson Fury, boksörün antrenörü ve amcası Peter Fury ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada yaşanan sakatlık gerekçesiyle Fury ile Klitschko arasında yapılacak rövanş mücadelesinin erteleneceğini ve müsabakanın oynanacağı yeni tarihin kısa süre içerisinde açıklanacağını kamuoyuyla paylaştı.

27 yaşındaki İngiliz boksör 28 Kasım 2015’te Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan dünya ağır sıklet unvan maçında 2004’ten beri yenilmeyen 40 yaşındaki Klitschko’yu üç hakemin ortak kararıyla mağlup ederek Dünya Boks Birliği (WBA) ve Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ile Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ve Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) şampiyonluk kemerlerinin yeni sahibi olmuştu.

Fury, kendisine meydan okuyan Ukraynalı Vyacheslav Glazkov’dan önce Klitschko ile rövanş karşılaşmasına çıkmayı kabul ettiği için IBF kemerini kaybeden Fury bu yaptığı 25. müsabakayı da kazanırken Klitschko 68. maçında 4. yenilgisini almış oldu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.