Fenerbahçe ligde kötü günler geçirirken, yönetim devre arası transfer döneminde kadroyu güçlendirmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Beşiktaş forması giyen Tolgay Arslan bilindiği üzere uzun süredir kadro dışı ve Fenerbahçe’ye gelmek istediğini hem Beşiktaş yönetimine hem Fenerbahçe yönetimine iletti.

TOLGAY-ŞENER TAKASI GERÇEKLEŞİYOR MU?

Sarı-lacivertlilerin teknik direktörü Ersun Yanal’ın orta sahaya dinamizm katması için ısrarla istediği Tolgay Arslan transferi için Fenerbahçeli yöneticiler yeniden Beşiktaş ile masaya oturdu.

FENERBAHÇE’NİN BEŞİKTAŞ’A TEKLİFİ

Fenerbahçeli yöneticiler, Tolgay Arslan için daha öncede girişimde bulunmuş ve para önermişti. Ancak bu sefer Beşiktaş’a ilk olarak futbolcu önerisiyle teklif yapan yöneticiler, Şener Özbayraklı ve Alper Potuk karşılık Beşiktaş’tan Tolgay Arslan’ı istedi. Fakat siyah-beyazlı camia Alper Potuk’un transferini veto ederek Fenerbahçeli yöneticilerin bu teklifini reddetti.

FENERBAHÇE’DEN İKİNCİ TEKLİF

Fenerbahçe’nin Alper Potuk + Şener Özbayraklı teklifini geri çeviren Beşiktaş ile yeniden görüşme kararı alan Fenerbahçe camiası bu defa Tolgay Arslan transferini 2,5 Milyon Euro + Şener Özbayraklı karşılığında bitirmek istediğini Beşiktaş camiasına iletti. Siyah-beyazlı kulüp, Fenerbahçe’nin bu teklifine ise olumlu yanıt vererek transferin önünü açtı.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in ise takımda görme istediği Milli futbolcu Şener Özbayraklı ile beraberinde bir 2,5 Milyon Euro’yu da kasasına sokacak olan Siyah-beyazlı camia oyuncusu Tolgay Arslan’ın da Fenerbahçe’ye gitmek istemesi nedeniyle para + futbolcu teklifini kabul etti.

Fenerbahçe-Beşiktaş kulüpleri arasında yapılan pazarlıklar sonucunda transferde anlaşmaya varılırken 28 yaşındaki Tolgay Arslan Fenerbahçe’ye, 29 yaşındaki Şener Özbayraklı ise Beşiktaş’a transfer olacak. Fenerbahçe’nin ve Beşiktaş camialarının kısa bir süre içerisinde transferleri KAP’a bildirmesi bekleniyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.