Fenerbahçe’nin devre arası transfer döneminde Siyah-beyazlı camiadan transfer ettiği Tolgay Arslan instagram hesabından bir açıklama yayınladı.

Cuma günü Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan ve Fenerbahçe’nin Göztepe’yi 2-0 mağlup ettiği maçta ikinci yarı oyuna giren yeni transfer Tolgay Arslan maç sonunda yaptığı açıklamada, “Beşiktaş armasını hiç öpmedim” açıklamasıyla gündeme oturmuştu.

BEŞİKTAŞ ARMASINI HİÇ ÖPMEDİM

Tecrübeli oyuncu, Beşiktaş formasını hiç öpmedim sözlerinin ardından oluşan polemik sonrasında sosyal medyada hesabından bugün yazılı bir açıklama yayınladı.

Tolgay Arslan sözlerine şöyle başladı: Kendi sahamızda cuma günü oynadığımız Göztepe müsabakasının ardından kullandığım sözler nedeniyle tartışmalara yol açtığımın farkındayım. Medya yayın organlarında bu konunun son iki gündür sürekli olarak gündemde tutulmaya çalışıldığını görünce bir açıklama yaparak yaşanan bazı gerçekleri paylaşmak istedim.

SON 2,5 AY SUNİ ÇİMDE ANTRENMAN YAPTIM

Tolgay Arslan sözlerine şöyle devam etti: Kariyerimde son bir kaç aydır en zor dönemi yaşadım ve çok sevdiğim futboldan, kadro dışı bırakılmak gerekçesiyle uzaklaştırmak beni derinden yaraladı. Ben ise kadro dışı olmama rağmen profesyonelliğin gerektirdiği üzere kendimi her zaman bu göreve hazır tutmak için çok çalıştım. Fakat bütün iyi niyetime rağmen özellikle şu 2,5 aydır sadece suni çim üzerinde antrenman yapabildim. Diğer kulübümde takımdan ayrı kaldığım bu 3 aylık sürenin sadece 1 haftasında 2. takım ile çalışabildim. Bundan geriye kalan zamanda 1 hoca eşliğinde tek başıma çalışma imkanı buldum. Sonrasında ise 2. takımla idmanlara devam etme isteğim reddedildi. İyi bir çim sahada bile çalışma isteğim de reddedildi. Eski kulübüm tarafından bana yapılanlar beni mutsuz etti.

BENİM İÇİN 2 SEÇENEK VARDI

Formasını şu an gururla giydiğim beni daha ilk günden bağrına basan Büyük Fenerbahçe camiasına transfer olacaktım veya futbol hayatıma Beşiktaş’ta kalarak devam edecek ve maruz bırakıldığım bu gurur kırıcı davranışları sineye çekmeye çalışacaktı. Gururum herkes için olan benim için de hayatımdaki en önemli değerlerden birisidir.

BEŞİKTAŞ İLE ALAKASI YOK

Şu son aylarda yaşadıklarımın eski takımım Beşiktaş taraftarı ve eski takım arkadaşlarımla kesinlikle bir ilgisi yok. Ben orada 4 yıl geçirdim ve üzerimde emeği bulunanlara da saygılarımı sunuyor ve onlara teşekkür ediyorum.

Bu durumla ilgili son defa düşünce ve görüşlerimi belirtiyor geçmişi kapatıyorum. İfade ettiğim sözler son aylarda yaşadıklarımın o anlık bir yansımasından başka bir şey değildir. Bu durumun hiçbir yere çekilmemesini istiyorum. Bu nedenle kamuoyunu meşgul ettiğim için üzgünüm ben bugün verdiğim kararın doğru olduğunu görmenin mutluluğunu yaşamaktayım.

SICAK İLGİ, SAMİMİYET VE SEVGİ…

Fenerbahçe camiasına transfer olduktan sonra sıcak şekilde karşılanarak bu camiada ihtiyacım olanı bana verdi: sıcak ilgi, samimiyet ve sevgi.

Bugünden sonra tek amacım Fenerbahçe camiasına terimin son damlasına kadar hizmet etmekle beraber Fenerbahçe camiasının hak ettiği şampiyonlukları yaşamak, yaşatmaktır.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.