Tüm Dünya’da pandemi ilan edilen coronavirus nedeniyle liglere verilen aranın ardından futbola dönüş tekrar başlıyor. TFF futbola dönüş protokolünün tamamını paylaştı.

Ülkemizde ve diğer ülkelerde görülen covid-19 virüsü nedeniyle liglere ara verilmişti. Vaka sayılarının azalmasıyla birlikte bazı ülkelerin futbol federasyonları tekrar ligleri başlatma kararı alırken bunlardan biride TFF oldu.

TFF Sağlık kurulu futbola dönüş protokolünü açıkladı

FUTBOLA DÖNÜŞ PROTOKOLÜNDE NELER VAR?

10 gün önce TFF futbola dönüş protokolünün bir kısmını açıklamıştı. Bugün ise TFF Sağlık kurulu protokolün tamamını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu’nun liglerin muhtemel başlama tarihi ile ilgili aldığı kararı 06/05/2020 tarihinde açıklaması ve diğer yandan öneri protokolünün lig hazırlık çalışmalarının henüz başında olunması sebebiyle açıklanmayan bölümleri hakkında kamuoyunda tartışmaların başlaması nedeni ile Sağlık Kurulumuz protokolün tamamını açıklama kararı almıştır.

Öneri protokolünün tamamında bireysel, grup ve takım antrenmanı, müsabaka dönemi başlıkları ile bu dönemlerin herhangi birinde şüpheli, olası veya pozitif vaka olması durumunda ne yapılabileceği ile ilgili önerilerin yer aldığı belirtildi.
Açıklamada ayrıca “Öneri protokolünün İçişleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın pandemi ile ilgili aldığı karar, yaptığı açıklama, genelge ve rehberleri ile çelişmesi halinde geçerli olan hiç kuşku yok ki bakanlıklarımızın konuyla ilgili kararlarıdır.” denildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.