2 dakikada okuyabilirsiniz.

Sarı-lacivertli kulübün atletizm şubesi genç atlet takımı, 15 gün önce Portekiz’in Albufeira kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda zirvede yer alırken, yarışmaya sarı-lacivertli genç atlet Emine Akbingöl’ün mücadelesi konuşuldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm şubesinin kazandığı şampiyonluktan ayrı olarak sarı-lacivertli atlet Emine Akbingöl’ün yarıştığı ferdi kategoride de altın madalyayı kazanmak için gösterdiği mücadele damga vurdu. Sarı-lacivertli genç atlet 3 bin 500 metrede elde ettiği başarısınde ayakkabılarından biri ayağında diğeri ise elinde koşarak kazanan sporcu oldu.

UNUTULMAYACAK BİR MÜCADELE

Sarı-lacivertli genç atlet Akbingöl yarıştığı 4 bin 270 metrelik parkurda 500 metreyi çip takılı ayakkabının ayağından çıkmasının ardından, çip takılı ayağından çıkan ayakkabıyı elinde taşıyarak parkurun geri kalan bölümünü bu şekilde koştu. Şampiyonadaki kurallar gereği kamera görüntüleri yer alsa bile çipin takılı olduğu ayakkabının bitiş çizgisini geçmesi gerektiği kuralı bulunuyor.

Genç atlet Akbingöl yarıştaki bu unutulmaz mücadelesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akbingöl, ilk etapta ayakkabının ayağımdan çıkması kendimi kötü hissetmemi sağladı. O sırada tekrar giyip devam etmekle giymeden devam etmek arasında kararsız kaldım. Eğer o anda ayakkabıyı giyersem, yarışta zaman kaybedecektim  buda yarıştaki diğer rakiplerimin arkasında kalmama neden olacaktı. Karar verdim ve ayakkabıyı orada bırakarak tek ayakkabıyla koşmaya sürdürdüm. Bıraktığı ayakkabıyı Portekizli hakem bana verdi. Yarışı çip olan ayakkabıyla bitirmek zorunda olmamdan dolayı 4 bin 270 metrelik parkurun yaklaşık 3 bin 500 metresini bir elimde ayakkabı ve diğer ayağım ayakkabısız yarışa devam ettim. Parkur 1 küçük ve 2 büyük tur üzerinden yarışıldı. Benim ayakkabım küçük turda çıktı. Ayakkabının çıkması sonrası yarışmak zor bir durum. Doğal olarak ayağım acıdı ancak bir yandan elimde tuttuğum ayakkabıyı düşürmemeliydim. Bu çok kolay olmadı fakat başardım. Elde ettiğim 15.07’lik derecemle altın madalya kazanmayı başardım.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.