Ankara’daki RUSYA büyükelçisi suikastçisi Mevlüt Mert Altıntaş çıktı. Mevlüt Mert Altıntaş kimdir? Mevlüt Mert Altıntaş FETÖ’cü mü?

RUSYA’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen saldırganın Mevlüt Mert Altıntaş olduğu ve çevik kuvvet polisi olduğu belirlendi. Saldırganın kimliğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

Uluslararası haber ajansı Reuters Rusya büyükelçisi suikastçisininpolis olduğunu duyurmuştu. Reusters’in bu haberi en üst düzeyden doğrulandı. Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saldırıyı yapan suikastçinin kimliğini açıkladı.

Rusya’nın Türkiye’deki büyükelçisini öldüren saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş isminde bir polis çıktı. Mert Altıntaş 24 Haziran 1994 Aydın Söke doğumlu. Mevlüt Mert Altıntaş Manisa Şehzadeler nüfusuna kayıtlı ve Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunu olan Mevlüt Mert Altıntaş, İzmir’de polis yüksekokulu mezunu.

Ankara Çevik Müdürlüğü’nde görev yapan Mevlüt Mert Altıntaş  2.5 yıldır görevini sürdürüyordu. Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’cü olduğu düşünülüyor. Bakan Soylu basın toplantısında bu konuya değinmezken, suikastin hedefi hakkında konuşan Soylu, Bu suikast, bu saldırı, bu terör eylemi Türkiye-Rusya ilişkilerine gerçekleştirilmiş bir terör eylemidir büyük bir provokasyondur dedi.

 

MEVLÜT MERT ALTINTAŞ’IN AİLESİ GÖZALTINDA

Rus büyükelçiyi öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’ın ailesine yönelik operasyon başlatıldı. Suikastçi Mert Altıntaş’ın annesi, babası, kız kardeşi ve ev arkadaşı gözaltına alındı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.