Bu akşam bir Avrupa maçımız var. Rakibimiz Spartak Trnava. Ancak taraftarlar; maçın nasıl geçeceğinden, hangi futbolcuların  oynayacağından çok, tek bir noktaya odaklanmış durumda o da: Ersun Yanal.

Herkes bir umut, bu maçtan sonra Sayın Ersun Yanal’ın açıklanmasını bekliyor adeta bu maç Ersun Yanal’ın açıklanması için önümüzdeki son dönemeç gibi. Fenerbahçe gibi büyük bir takımın taraftarını bu duruma düşüren herkesin şapkasını önüne koyup nerelerde “hatalar” yaptıklarını düşünmeleri lazım. Başarısız bir sportif direktör, yanlış transfer politikaları, yanlış hoca seçimleri ve yanlış cezai uygulamalar… Bu listeyi daha da sıralayabiliriz. Artık daha da fazla geç kalınmadan yapılması gereken şeyler birer birer yapılmalı. Ortada bir basarisizlik olduğu aşikar ve bununda nedenleri acik bir sekilde ortada. Kimsenin bu koca çınarı bu hale getirmeye hakkı yok. 

Velhasıl kelam Spartak Trnava…

Gönül isterdi ki daha konsantre, daha motive olmuş, daha istekli bir şekilde karşınıza çıkalım. Bu seferlik böyle oldu diyelim. Çünkü derdimiz kendimizden büyük. Kenetlenmiş birini bekliyoruz, bu derde çare olacak. Hala güzel şeylerin olacağına inanıyoruz.

Az kaldı o da sana denk geldi. 

(Yazan) Mert Burak YILDIRIM 

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.