3 Temmuz Süreci ile ilgili verilen yeniden yargılama kararı sonrasında 28.04.2015 tarihinde 2. duruşma, İstanbul Çağlayan Adliyesi Mehmet Selim Kiraz Yerleşkesi’nde yapıldı.

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sabah saat 10:15’te sularında 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yeni atanan Hakim Ahmet Civelek başkanlığında start verildi.

Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım’ın sağlık raporu sunarak katılmadığı duruşmada Asbaşkanlarımız İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu‘da hazır bulundu. Diğer Yönetim Kurulu Üyelerimiz de duruşmayı izleyenler arasındaydı.

Bir önceki duruşmada verilen karar doğrultusunda Yargıtay tarafından bozulan ve yeniden yargılama verilen iki dosyanın birleştirilmesiyle gerçekleşen duruşma yoklama ve kimlik tespitiyle başladı. Daha sonra duruşmada söz alan Başkanımız Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Profesör Dr. Köksal Bayraktar bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada kanuna aykırı delillerle karar verildiğini ve müvekkilinin hiç bir surette şike eylemine dahil olmadığını vurgularken beraat ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını da hiç bir surette istemediklerini sözlerine ekledi.

Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu’nun avukatı, Ersan Şen ise soruşturmayı yapan kolluk kuvvetinin halen tutuklu olduğuna dikkat çekerek Bunların oluşturduğu delillerle yargılanamayız iade-i itibar istiyoruz dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Mirza Coşkun’un mütalaasından sonra duruşmaya yarım saatlik bir ara verildi. Verilen bu aranın ardından saat 12.30 civarında, ara kararları açıklayan Mahkeme Heyeti, davaya konu olan maçlarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonundan hakem gözlemci ve temsilci raporlarını istedi.

Bunu yanı sıra bazı avukatların talebi üzerine o dönem TFF’de görev yapan Göksel Gümüşdağ, Lütfi Arıboğan, Ali Parlak, Cengiz Zülfikaroğlu ve şuan Başakşehir’in teknik direktörlüğünü yapan Abdullah Avcı’nın da bir sonraki duruşmada tanık olarak dinlenmesini kabul etti.

Mahkeme Heyeti bir sonraki duruşmanın da 8 Temmuz 2015 tarihinde sabah saat 10:00’da başlayacağını bildirerek duruşmayı sonlandırdı.

ÇAĞLAYAN ADLİYESİNDEN

sozdesike caglayan1fb caglayan2 caglayan1

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.