Cumhurbaşkanlığı kupasında Ankara’da Fenerbahçe Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi.

Vesely ve Ennis in kadroda olmadığı maçta ekibimiz maça Sloukas , Melih , Kalinic , Ahmet , Melli ilk 5 i ile başlayan ekibimiz ilk dakikaları sert savunmayla geçen maça 6-2 önde başladı . İlk oyuncu değişikliklerinden sonra oyunu dengeleyen Anadolu Efes eşitliği ve oyun dengesini sağlamayı başardı.

Sloukas ve Ahmet’in sayılarına Simon ve Doğuş ile cevap veren Anadolu Efes ilk çeyreği 17-15 önde geçmeyi başardı . İkinci çeyreğe iyi baslayan Fenerbahçe boyalı alandan Ahmet’in bulduğu sayılarla öne gecen Fenerbahçe’ye Beaubois’in birebirleriyle cevap veren Anadolu Efes öne geçmeyi başardı , 28-24 . Zeljko Obradovic molasından sonra iyi dönen ekibimiz skoru periyodun sonuna 2 dakika kala Lauvergne’in serbest atışlarıyla skoru dengeledi.

Son iki dakika , her iki takım da hücumda üretmekte zorlandı ve ilk yarı 30-28 Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile sona erdi . İkinci yarıya top kayıpları ve kötü şut seçimleriyle başlayan Fenerbahçe ilk 7 dakikasinda 4 sayı bulduğu periyotta 3 dakika kala 41-34 geriye düştü. Bu periyotta Doğuş Balbay ve Moerman ın etkili oyunu farkın açılmasında etkili oldu . Periyodun bitmesine 1.5 dakika kala Simon’un üçlüğü ile fark maçta ilk kez çift haneli sayılara çıktı. 34-44 . Sloukas’ın iki serbest atışıyla periyot 44-36 sona erdi.

Son periyoda yine hücumda tutuk başlayan Fenerbahçe rakibin 3 sayılık basketlerine cevap veremeyince maçın bitmesine 7 dakika kala 11 sayı geriye düştü , 52-41. Luigi Datome’nin 5 sayısıyla farkı 4 sayıya kadar indiren Fenerbahçe’de Sloukas ın çenesine aldığı darbeyle kenara gelmesinden sonra Micic ve Doğuş’un sayılarıyla Anadolu Efes farkı yine 10 sayıya çıkardı ve koç Obradovic molayı aldı . Moladan Sloukas ile dönen Fenerbahçe 4-0 lık seriyle farkı 6 sayıya indirdi ve bu kez molayı alan Anadolu Efes oldu . Micic’in etkili oyunuyla son 43 saniyeye 62-55 önde giren Anadolu Efes yaptığı hatalı faul tercihleriyle Fenerbahçe’nin maçın bitimine 15 saniye kala farkı 2 sayıya indirmesine engel olamadı . Yapılan taktik faul sonrasında çizgiye gelen Beaubois 2. Atışını kaçırdı ancak son topta 3 sayılık atışı maçın Fenerbahçe adına en skorer ismi olan Sloukas sayıya çeviremeyince 34. Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonu Anadolu Efes oldu .

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.