Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçemiz’den ayrılan Senegalli futbolcuya Dubai yolculuğu öncesi aradı ve hem başarı dileklerini iletti hem de centilmenliği ve örnek sporculuğu için kendisine teşekkür etti.

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe kariyeri sona eren Moussa Sow arasında duygusal bir telefon görüşmesi geçtiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan efendi kişiliği, örnek sporculuğu ile centilmen tavırları sayesinde Türkiye’de taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini kazanan Senegalli futbolcuya Dubai yolculuğu öncesi başarı dileklerini iletti. Cumhurbaşkanımız daha önce sık sık görüştüğü Sow’la telefon görüşmesinde yeni takımı Al Ahli’de başarı dilediği ve Türkiye’de önemli izlerin var ve hem futbol yeteneklerin bunun yanında insani vasıflarınla birçok meslektaşına örnek oldun bize kattığın değerler için teşekkür ediyorum dilerim yolun yeniden Türkiye’ye düşer yeni takımında başarılar diliyorum dediği öğrenildi.

Sow’a; ağlama oğlum

Sow dün kulüp binasına da giderek başkan Aziz Yıldırım ile vedalaştı yıldız futbolcu Bir yanım gidiyor bir yanım ise Fenerbahçe’de, burada kalıyor bu taraftarı kalbimde taşıyacağım bazen öyle hatalar yapıyordum burada bana verilen desteğe inanamıyordum neden diye sorguluyordum kendimi demek ki beni çok sevdiler diye konuştu. Yıldırım gözyaşlarına dayanamadığı Sow’u teseli ederek ağlama oğlum neden ağlıyorsun burada herkes seni seviyor bizler de seviyoruz bu kapı sana her zaman açık tatillerde gel futbolu bırakınca gel…

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.