Fenerbahçe Asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu, şike kumpası davasının 1.gününün sonunda açıklamalarda bulundu.

Mosturoğlu: Karanlık bir dönemden geçtiklerini ama her şeye rağmen adaletin yerini bulacağına inandığını söyledi.

20 Şubat itibariyle başlayan ve 5 gün sürecek olan Şike Kumpası Davası hakkında FB TV’ye açıklamalarda bulunan Şekip Mosturoğlu, “İnşallah sonunda adalet yerini bulur” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ OLAN SAVUNMALARIN SAĞLIKLI YAPILMASI

Kumpas Davası hakkında bilgiler veren Mosturoğlu, “İlk etapta kimlik tespitleri yapıldı yarın sorgulamalar başlayacak ve 5 gün sürecek. Şuan da kalabalık olduğu için tabii ki uzun sürdü rutin giden bir dava söz konusu yakalama kararı olan firari sanıklar var onlar için yeni bir karar yok mahkeme uygun görürse gelmeyenler hakkında yakalama kararı çıkarılabilir. Bugün müştekilerin bazıları da gelmedi ve dosyada dilekçeleri vardı o da bir süreç olacak çok sayıda sanık var ve ciddi bir vakit alabilir buradaki insanların hepsi suçlu diye bir şey yok ve masumiyet karinesinden yararlanıyorlar yargı önünde hesap verenler ya ceza alacak ya da beraat edecek burada önemli olan sağlıklı bir şekilde savunmanın yapılmasıdır bizim dönemimizde büyük bir baskı ortamı vardı ve savunma hakkı kullandırılmadı. 35 ila 85 yılla yargılanıyorlar” şeklinde konuştu.

KARANLIK BİR DÖNEMDİ

O dönemde tutuklu yargılandıklarını ve ailelerinin üzerinden baskı kurulduğunu belirten Şekip Mosturoğlu, “Bir iddia var ve biz iddia tarafındayız. Biz iddia tarafıyız daha sonra mahkeme bir karar verecek o saate kadar da masumiyet karinesinden istifade edecekler biz o dönemde edemedik ve suçlu ilan edildik. Savcının iddianame okuduğu bir dönem yaşadık ve duruşmaya çıkmadan önce alınacak kararlar gazetelerde yazılıyordu o dönem karanlık bir dönemdi inşallah sonunda adalet yerini bulur” ifadelerini kullandı

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.