Akustik süngerler akustik ses yalıtımı sağlayan ortam akustiğini düzenleyen ses yalıtım malzemesidir. Tek başına duvarlarınıza uyguladığınızda ortamdaki yankı gibi istenmeyen etkilerden arınabilirsiniz. Ses İzolasyonu Malzemeleri yanmaz özellikte poliüretan hammaddeden üretilen akustik süngerler piyasada en çok kullanılan ürünlerdir. Piramit, Labirent, Yumurta, Spesiyal, Vicoustic gibi form yüzey çeşitleri mevcuttur. Genellikle Siyah renktedirler. ISO – TSE Kalite belgeli yanmazlık sertifikalı ürünlerdir. Akustik süngerler talebinize bağlı olarak özel renklerde üretimi yapılabilmektedir. Renklendirme işlemi ürün üretim sonrasında yapılması halinde ürünün yüzeyinde yer alan gözenekler kapanabilmektedir. Bu nedenle ürün üretim esnasında renklendirme işlemi yapılması önerilmektedir.

Ses İzolasyonu Malzemeleri grubunda yalnızca akustik süngerler değil daha birçok ürün yer almaktadır. Ses izolasyonu iki çeşide bölünmektedir. Ortam akustiğini sağlamak veya ses geçişlerine engel olmak amacıyla üretimleri yapılmaktadır. Akustik süngerler, akustik paneller, ahşap paneller ve daha birçok ürün yankı problemlerini engellemekte sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Ses geçişlerini engellemekte kullanılan ürünler arasında yine aynı şekilde akustik süngerler dahil olmaktadır. Fakat ses geçişini engellemek amacıyla kullanılan süngerler üretimi diğer akustik süngerlere göre biraz daha farklıdır. Ortam akustiği sağlayacak süngerler gözle görünebilecek düzeyde açık hücreli süngerlerdir. Ses geçişine engel olacak süngerlerin ise gözenekleri genellikle dış yüzeyinde bulunmamaktadır. Ses İzolasyonu Malzemeleri yalnızca akustik süngerler veya paneller değildir. Ürünleri kullanım esnasında duvarlarınızda uyguladığınız yapıştırıcılar, bantlar akustik sünger yapıştırıcı veya akustik bantlar kullanımı sağlanarak uygulanılması önerilmektedir.

Turkish Acoustic Avrupa normlarına uygun ürünler üretimini sağlamaktadır. Akustik sağlayıcı ürünlerin TSE tarafından alınan kalite belgeleri mevcuttur. Ses İzolasyonu Malzemeleri ile ilgili ürünlerle ilgili tüm teknik bilgileri, ürün sertifikasyonlarını, uygulama görünümlerini, Turkish Acoustic internet mağazası üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.