Avrupa Boks Konfederasyonu (EUBC) tarafından yapılan Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan milli boksörlerimizden Beyza Saraçoğlu ve Boks Şube Kaptanımız Mert Öztemel Fenerbahçe TV’de yayınlanan Sportif programının konuk oldular.

Macaristan’ın Keszthely şehrinde Avrupa Boks Konfederasyonu (EUBC) tarafından gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda milli forma altında mücadele veren Boks Şubemizin sporcularından Beyza Saraçoğlu amacının kürsünün en üstünde yer almak olduğunu ve İstiklal Marşımızı okutamadığı için üzgün olduğunu fakat bayrağımıza o kürsüde yer verdiği için mutlu olduğunu ifade etti.

Boks Şube Kaptanımız Mert Öztemel ise oradaki yorgunluğa rağmen madalya kazanan tüm sporcuları tebrik ettiğini söyledi.

Saraçoğlu: Savaştım ve o kürsüde yer aldım

Kürsüde olduğum için çok mutluyum ama kürsüde ilk basamakta yer almaktı amacım ayrıca İstiklal marşımızı okutamadığım için hüzün var fakat bayrağımız kürsüde yer alması içimde mutluluğa yol açtı savaştım ve kürsüye çıktım şeklinde konuştu.

Rakiplerinin güçlü olduğunun altını çizen Saraçoğlu 3 müsabaka yaparak yarı final oynadım 2 galibiyet 1 mağlubiyet aldım ilk karşılaşmada rakibim İngiltereli rahat bir karşılaşmaydı 3-0 kazandım ikinci müsabakam Ukraynalı bir sporcuylaydı onu da 3-0 aldım son maçımda ise kaybettim Dünya Şampiyonası’nda son rakibi ben yenmiştim fakat yorgunluk stres ayrıca heyecan müsabakayı kaybetmeme neden oldu dedi.

Öztemel: Yorgunluğa rağmen…

Madalya kazanan tüm boksörleri tebrik ettiğini belirten Boks Şubesi Kaptanımız Mert Öztemel; Beyza Dünya Şampiyonası’nda 2. olan bir sporcu 5 müsabakada boy göstermişti Avrupa’da yüzde yüz ilk sırada olabilecek kapasitede sporcumuz ancak şartlar eşit olmayınca maalesef olmadı gücü yetmediği için  3 müsabaka yapmaya 4. karşılaşmaya gitmeye diğer boksörlerimiz için de aynı şey geçerli tamam madalya aldılar ama şampiyonluk yakalayabilirlerdi. Esra Yıldız Dünya 2.’si boksörümüz gençlerde bu yıl Dünya Şampiyonu İtalyan’la maç yaptı ama onu yenebilecek bir yetenek olmasına rağmen Türkiye’nin yüzde 40 madalyasını Fenerbahçe kulübü olarak biz kazanmış oluyoruz oradaki yorgunluğa rağmen madalya kazanan diğer sporcularımızı da tebrik ederiz dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.