Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm şubesi sporcuları yurt dışında yapılan turnuvada milli forma altında yeni başarılara imza attılar.

Turnuvanın Mart ayında yapılacağı daha önceki aylarda duyurulurken o zaman geldi ve Mart ayının ilk haftası organizasyon düzenlendi. İran’da yapılan şampiyonada sarı-lacivertli profesyonel atletler yeni başarılar elde etti.

ŞAMPİYONA 2 GÜN SÜRDÜ

Ülkemiz dışında yapılan şampiyonada milli forma altında sarı-lacivertli atletler turnuvada önemli başarılar elde ettiler. İran Salon Atletizm Şampiyonası adı altında düzenlenen organizasyon İran’ın başkenti Tahran’da bu hafta 3 ve 4 Mart günlerinde gerçekleştirildi.

SARI-LACİVERTLİ SPORCULAR ZİRVEDE

İran’da yapılan şampiyonada milli takımlar yer alırken, sporcular ülkeleri adına büyük efor sarfetti. Ay-yıldızlı milli takımımız adına sarı-lacivertli kulübün profesyonel atletleri katılırken, turnuvada çıktıkları mücadelelerde 5 kez podyumda zirvede yer alırken, 1 kez podyumda ikinci sırada, bir kez de podyumda 3. basamakta bayrağımızı göndere çekti. Sarı-lacivertli profesyonel atletlerin milli forma altında yarıştıkları müsabakalar sonucunda toplam 9 kez podyuma çıktılar. Fenerbahçe adına yarışan atletlerden 1 kez podyumda ilk çizgi, 1 kez de podyumda üçüncü çizgide yer aldılar.

Sarı-lacivertli profesyonel milli atletlerden Derya Yıldırım yarıştığı 400 metre yarışında elde ettiği 56.21’lik derecesiyle kürsüde en tepeye çıkarken, diğer kulvar olan yüksek atlama yarışmasında ise sarı-lacivertli sporcu Enes Talha Şenses elde ettiği 2.10’luk derece ile kürsüde üçüncü sıraya çıkmayı başardı. Diğer Fenerbahçe’li atlet Alperen Karahan ise gülle atma yarışmasında elde ettiği 18.03 ile dördüncü sırayı elde etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.