Sarı-lacivertli kulübün atletizm şubesinin ve Türkiye’nin gurur Ramil Guliyev önemli açıklamalarda bulundu.

Dünya ve Avrupa şampiyonu atletimiz Ramil Guliyev, katıldığı televizyon programında nasıl yarışmaya başladığını ve kazandığı başarılara nasıl ulaştığını anlattı.

ATLETİZM’E KÜÇÜK YAŞTA BAŞLADI

Sarı-lacivertli kulübün atleti bu spora 13 yaşındayken başladığını belirtirken, “Ay-yıldızlı ülkem adına yarışmaya karar verdim ve sonrasında ise başarılar da üst üste gelmeye başladı. Önümüzdeki dönemlerde önemli turnuvaların olduğunu bu turnuvalarda ise başarılı olmalarının yüksek olduğunu belirten Ramil Guliyev, yapacağımıza inancım tam şu anda iyi bir ekiple çalışmalara devam ediyoruz bize destek olan kesin büyük haliyle bizde doğru yolda hedeflerimize ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

İki yıl önce atletizm yarışlarında 200 metre yarışmasında Dünya Şampiyonu olarak zirvenin ilk basamağına çıkan milli atlet, altın madalyanın sahibi oldu. Bu başarının sırrı ise uzun yıllar çalışmak olduğunu vurguladı.

BEN YARIŞLARIN ADAMIYIM

Guliyev, Dünya şampiyonasında kazandığı madalyanın uzun yıllar boyunca disipli şekilde çalışmak olduğunu söyledi. Bu şampiyonluk bir son değil. Gelecekte iki tane daha dünya şampiyonası bulunuyor bu şampiyonalarda unvanımı korumak istiyorum. Normalde Eylül ayında yapılması beklenen şampiyona Ekim ayında yapılacak çok zor geçeceğini biliyorum. Yarışmalarda saliseler benim için büyük önem taşıyor. Yarışı eğer bir salise iki salise geç bitirirsen şampiyon olamıyorsun. Zirvenin en tepesinde yer almakla ikinci basamakta yer almanın arasında büyük farklar var. Zamanın dışında psikoloji savaş veriyoruz. En tepede yer almak için senelerinizi veriyorsunuz. Antrenmanlarda rekor kıracak pek çok aday bulunuyor fakat yarışlarda herkes zirveye çıkamıyor. Bu yarışlarda daha öncede dediğim gibi psikoloji çok önemli ancak ben yarışların adamı olarak nitelendiriyorum kendimi. Bu sporda bazı sporcular yarış bazıları antrenman sporcusudur. Yarışma içerisinde kendimi daha iyi hissediyorum. Bu sporda her şey benim elimde.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.