Fenerbahçe’de Başkanlık seçimi sonrası yollarını ayırdığı Aykut Kocaman’dan boşalan koltuğa oturan Hollandalı teknik adam Süper Lig’in 10. haftasında Galatasaray maçı öncesi alınan 3-1’lik Ankaragücü yenilgisi sonrası görevinden alındı.

Fenerbahçeli taraftarların çoğu Cocu ile yolların ayrılmasından memnunken yönetimin Hollandalı teknik adam ile yolları ayıramadığı ortaya çıktı.

Bir türlü fesh edilemeyen sözleşmenin detayları:

Yönetim ya da Cocu bu kontratın erken sonlandırması durumunda, sözleşmeyi sonlandıran taraf diğer tarafa tazminatla eş değer 12 aylık ücreti ödeyecek, diğer taraftan ödeme ise sözleşmenin fesih tarihinden sonra ödemeye başlanacaktır.

Fenerbahçe ile Phillip Cocu arasında 3 yıllık mukavele yapıldığı ve sözleşmenin üçüncü yılında fesheden taraf diğer tarafa, aylık ücret dengesiyle eş değer tazminat ödeyecek, ödeme, kontrat süresinin sonu ile fesih tarihi arasındaki dönemi içine alacak.

Bir diğer madde ise Fenerbahçe bu sözleşmeyi sezon sonundan önce sonlandırırsa, Phillip Cocu (sözleşmenin 5’inci maddesinde tanımlanan başarıları gerçekleştirirse) sözleşmenin feshinin sonuçları olarak primleri almaya hak kazanan taraf olacak.

Fakat Hollandalı teknik adam sezon bitiminden önce mukaveleyi feshederse kendisine yalnızca fesih tarihine kadar hak kazandığı primlerin ödemesi yapılacak.

Fenerbahçe, mukaveleyi fesheder ve ardından Süper Lig kupasını kazanırsa, teknik direktör sözleşmenin 5. maddesinde yer alan Fenerbahçe’nin şampiyonluk için belirlediği primlerini fesih tarihine orantılı olarak ve fesih tarihinde Fenerbahçe’nin Türkiye Süper Ligi sıralamasında en iyi kulüpten 8 puan daha az puan alması halinde almaya hak kazan taraf olacak.

Fenerbahçe’nin 700 bin Euro peşin ve 100 bin Euro‘dan 12 ay taksitle senelik 1.9 milyon Euro ödediği Cocu için sene başında ayrıca kulübü PSV’ye de 2 milyon Euro fesih bedeli ödenirken tazminatın içerdiği bonuslarla birlikte Cocu için çok ciddi bir para çıktısı oldu. Sezon sonu da bu miktarın artma ihtimali devam ediyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.