Derby County Menajeri Phillip Cocu, transferdeki politikaları ve Fenerbahçe’deki geçmişiyle ilgili konuştu.

Fenerbahçe’den neden ayrıldığına dair gelen soruya Hollandalı teknik adam, “Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un kesin fikirleri vardı ama birçok sebepten ötürü düşündüklerimizi uygulamak mümkün değildi. UEFA’nın kısıtlamaları vardı. Elimizden geleni yaptık ama işe yaramadı. Futbolda böyle durumlar olabilir.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de yaşadığı kötü tecrübenin, yeni bir işe başlarken düşüncesini değiştirmediğini söyleyen Cocu, “Benim kafamda bir futbol var ve ona uygun gelişimi sağlamayı amaçlarım. Taktiğim her zaman yüzde 100 sonuç alacağımızı garanti etmiyor ama iyi futbol oynayacağımızı ediyor.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“TRANSFERLER İÇİN KONTAKLARIMI KULLANIYORUM”

Transfer döneminde işlerinin zor olduğunu belirten Cocu, “Geçen sezon kiralık olarak oynayan bazı oyuncuların takım için önemi büyüktü. Doğru oyuncuları takımımıza almaya çalışıyoruz. Dengeli bir kadro kurmayı amaçlıyoruz. Ben de transferler için kendi kişisel ilişkilerimi kullanmaya çalışıyorum. Birçok menajer ve sportif direktör tanıyorum. Hepsiyle temas halindeyiz.” sözleriyle konuşmasına devam etti.

Cocu, “Eğer bir oyuncuyu istiyorsanız, ihtiyacınız varsa onu tüm takımın iyi olduğuna ikna etmeniz gerekiyor. Kiralık gelecek oyuncu da burada daha çok oynamayı, kendini geliştirmeyi ve değerini artırmayı ister. Derby’de böyle bir ortam var. Premier Lig kulüpleri kadrolarında kesintilere gidecek. Gelecek hafta bu nedenle birçok fırsat doğacak ve biz de bu fırsatlardan yararlanmaya çalışacağız.” ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.