Fenerbahçe dün gece bu sezon ki üçüncü resmi maçına çıktı fakat Aykut Hoca bunu sekizinci karşılaşması olarak görüyor. İlk maç olan Juventus Bükreş’le oynanan ilk hazırlık maçından itibaren toplanan verileri dikkate alarak kampta iyi olan oynuyor, yeni gelen hemen takıma alınmıyor.

Cagliari müsabakasının başarılı ikilisi Isla-İsmail, dün ilk kez bir arada resmi maça çıktılar. Isla’nın başlangıcı iyi fakat zamana ihtiyaç var elbette. Martin Skrtel harika başladı ve harika devam ediyor. Ek olarak ise Valbuena ve Dirar da kez o şekilde.

GELELİM VOLKAN DEMİREL’E

Başlangıcı iyi olmayanların kötü çizgisiyse aynen devam ediyor Volkan, ilk maç olan Bükreş maçında yediği hatalı gollerle sezonu açtı. Ardından Monaco önünde hatalar sürdü. Dün gece de Castro’nun şutunu içeriye yumrukladı adeta…

Van Persie ise bir başka istikrarlı kötü durumunda. Bu sezona bir miktar daha istekli başladığı için daha iyi şeyler yapabileceğini düşünmüştük fakat dün yine eski günlerdeki gibi durağandı. Yani Kameni ve Soldado’nun acilen katılmaları gerek takıma.

İzmir ekibi Göztepe’ye hak ettiği puanı kazandıran farksa orta sahadaydı. Sarı-Kırmızılar, Rotman-Castro-Scarione üçlüsü; hem çalışkan, hem de yaratıcı.

İzmir ekibi bu yıl en güçlü yeri orta sahası olacak kesinlikle. Sarı lacivertliler de şampiyonluk yarışı yapmak istiyorsa acilen Giuliano ve Ekici gibi yetenekli oyuncuları devreye sokmak zorunda. Fenerbahçe’de eksikler tamamlanmadan Fenerbahçe’nin sıradanlıktan kurtulması zor.

MEHMET TOPAL MAÇIN ADAMI

Görevi defansif olmasının yanı sıra ofansta da belki en etkili işleri o yapıyor. Yeni transferler Giuliano ve Mehmet Ekici katıldığında iyi bir üçlü olacaklardır bence.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.