Yaklaşık 20 yıldır Fenerbahçe SK’yı engellemek, hatta yok etmek üzere yapılan organize işler bu hafta yine gündeme damga vurdu.

Bu hafta başı önündeki rakiplerin puan kayıpları Fenerbahçe’yi uzun süredir hasret kaldığı liderlik koltuğuna oturtacaktı.

Hal böyle olunca bir çoğumuzun tahmin ettiği operasyon gerçekleşti.MHK nin yeni operasyon elemanı Arda kardeş sahne aldı. Önce ki gün özellikle Trabzonspor un mağlubiyeti sonrası malum medya guruplarında oluşturulan algı meyvesini verdi.

Arda kardeşin bir gün önce Galatasaray maçında verilen penaltının aynısının Fenerbahçe ye verilmemesinin hiçbir izahı yok. Diğer hataları, Vedat’ın penaltısının verilmemesini H.Ali’ye Umut tarafından yapılan kırmızı kartlık pozisyonu saymıyorum bile. Bunca rezilliğin üzerine Arda kardeş kaleci Altay’ın net kırmızı kartını da es geçerek aklı sıra günah çıkarttı.

Artık bu senaryolara o kadar alıştık ki, yıllardır devam eden bu senaryoların bundan sonra da devam edeceğini tüm Fenerbahçeliler biliyor ve bekliyor.

Peki tüm bunlara rağmen Fenerbahçe’de durum ne ?

O kadar yorulduk ki her hafta Ersun hocanın yanlışlarını ve Fenerbahçe için doğru teknik direktör olmadığını yazmaktan, aynı şeyleri yazmak hem bizleri, hem okurları sıkıyor.

Fenerbahçe elindeki kadro kalitesi ile Türkiye liginin açık ara en iyi kadrosuna sahip.Buna rağmen hala bir oyun planının olmaması, oyuncuların, özellikle de Emre nin bireysel yetenekleri ile sonuca ulaşmaya çalışması artık rakip tarafından çözülmüş durumda.

Fenerbahçe oyun plansızlığından ne yaptığını bilmemesinden dolayı golü uzaktan şutlar ve karamboller ile bulmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta Garry, Ozan, Vedat, Gustavo’nun uzaktan şutları ve golün erken goller gelmesi ile alınan farklı galibiyet ten sonra bu hafta da yine uzaktan şutlar la sonuca ulaşma çabası vardı.Ancak bu girişimler kaleci Lung a ve direklere takıldı.

Defans hattının kademe alamama sorunu ve Altay’a gelen ilk topun gol olma sorunu bu sonuçları doğurmaya devam ediyor ve etmeyede devam edecek gibi görünüyor.

Önceki haftalarda sakat oyuncuların olması, orijinal mevkilerinde oynamayan oyuncuların performansı alınan sonuçlara mazeret olabilirdi. Ancak artık Isla, H.Ali, Serdar’ın kadrodaki yerini alması ile defans hattı orijinal mevkisinde oynayan oyunculardan kurulu, Garry ve Moses ta döndü, özetle üretilecek bir mazeret kalmamış durumda.

Bu haftaki rakip 9 hafta da hiç galibiyet alamamış ve ligin en zayıf ekiplerinden Kayserispor idi. Şayet şampiyonluk olacaksan mazeretlere sığınmayacaksın, çıkıp topunu oynayıp kazanacaksın hele ki ezeli rakiplerin bu kadar kötü durumdayken bu fırsatı değerlendiremiyorsan sonucu sadece hakeme bağlamayacaksın önceki yıllarda denildiği gibi hakemi de yeneceksin.

İstatistikler tabiki önemli ancak tek başına bir şey ifade etmiyor.Gerçekler tabelada yazan skor ve  puan durumu. Fenerbahçe 10 haftada 13 puan kaybetmiş durumda ve önünde bekleyen zorlu deplasmanlar bulunuyor. Kaldı ki 3 kulvarda oynayan rakipler Avrupa ya veda edip lige demek üzere.

Peki Fenerbahçe’de sıkıntı sadece Ersun hocamı, bence hayır.

Fenerbahçe’ye yapılan operasyonlar bariz meydanda, buna sadece taraftar sosyal medyadan yazarak engel olamaz.

Sn. Başkan yada yöneticiler çıkıp Fenerbahçe’nin haklarını koruyacak, o bahsedilen Yavuz yüz gösterilecek. Her şeyi taraftardan beklemekle bir yere varamayacağımızı hepimiz biliyoruz.

Yönetime baktığımızda Sn.Başkan hariç ikinci bir adam yok. Tek adam sistemi hiçbir yerde, hiçbir işte tutmadığı gibi burada da tutmadı tutmayacakta. Umarım çok geç olmadan farkına varır başkan. Yoksa gerçekten güle oynaya şampiyonluk olabileceğimiz bu sezonu da kaçırmak üzereyiz.

Ancak tüm bunlara rağmen, teknik olarak doğru idare edilemeyen bu takımın şampiyonluk olacak oyuncu kadrosuna sahip olduğunu ve tüm bu olumsuzluklara rağmen şampiyonluk olabileceğimize inanıyorum. Yeterki oyuncular bu istek ve arzularından vazgeçmesinler.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.