TFF Başkanı Nihat Özdemir liglerin akıbeti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig’in başlama tarihide belli oldu.

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen TFF Başkanı Nihat Özdemir bugün kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

5 Mayıs’ta Nihat Özdemir ile Fahrettin Koca görüştü

İşte Nihat Özdemir’in açıklamaları:

Ülkemizde ilk vaka görülmesinin ardından maçları seyirci almadık. Daha sonra görülen ölümün ardından ligleri erteledik. Liglerin yeniden başlaması için sağlık kurulu önemli bir çalışma gerçekleştirdi.

Tedbirlerin yer aldığı bir protokol hazırlandı ve bu protokol imzalandı. Bu protokolün ilk kısmını kamuoyuyla paylaştık maç evresinide kısa zamanda kulüplerle paylaşıp kamuoyuna duyuracağız. Bulunduğumuz durumu birlik ve beraberlik içinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz. Mücadelemiz Dünya’ya örnek oldu. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz.

Salgının ardından Türk futbolun selametini düşündük. Kulüplerimizin etkilenmemesi için elimizde geleni yaptık. Spor Bakanımız ile sürekli iletişim halindeydik. UEFA, FIFA, Süper Lig kulüpleri ve alt lig kulüpleriyle iletişim halindeydik. Devletimizin tüm kurumlarının desteğiyle sezonu tamamlamak istiyoruz.

NİHAT ÖZDEMİR LİGİN BAŞLANGIÇ TARİHİNİ VERDİ

Salgın sonrası ertelenen Süper Lig’in 1. Lig 2. Lig 3. Lig ve bölgesel amatör liglerin 12-13-14 Haziran‘da başlayacağını duyurdu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNE EV SAHİPLİĞİ

Özdemir, ligleri en güzel şekilde Temmuz ayında tamamlayacağız. Kupaları sahada vereceğiz ve Ağustos ayında da Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacağız şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.