Semih Haznedaroğlu “3 Temmuz’da Fenerbahçe’nin yanında olmalıydık, o zaman edebi dost olabilirdik, tarihi bir fırsatı kaçırdık” demiş. Bu cümlelerle ilgili susma hakkımızı kullanmadan önce, Ceo’su kim kulübünüzün? diye soruyoruz sadece!

Az önceki başkanı ki, şakacı olarak anılır, Umarım Fenerbahçe ile sonsuza kadar düşman kalırız” diyen kulübün yeni başkanı “1967’de kurulduk ama bizim özümüzde asırlardır haksızlığa karşı mücadele etmek vardır” demiş. Vardır bir bildiği derin bir anlamı herhalde ve eklemiş henüz adayken sadece 2010-11 değil şampiyonluğunda değil bundan önceki 1995-96, 2003-04, 2004-05 sezonlarındaki şampiyonluklarımız da çalındı hatta bu şampiyonluk çalan hırsızlar sonuncusunda radara yakalandı. Ancak Fenerbahçe’nin başkanı emek hırsızıdır eğer başkanlık bana nasip olursa bu zavallıları dışarı iteceğim ve ben o kupayı nasıl alacağımızı biliyoruz ve devam etmiş “O kupa kirlenmiştir ve sahilde bir anıt yapıp orada sergileyeceğiz sonra emek hırsızları ve sermaye patronlarıyla savaşmaya başkan olduğumda da devam edeceğim.

Kupa kirli de olsa, almamız gerek” gibi bir anlam çıkıyor. Fakat amaç herhalde bu değildir! Sermaye patronlarıyla mücadele edeceğiz bölümü Hacıosmanoğluoğlu’nun patron olmadığı, hatta işçi sınıfını temsil ederek başkan olduğu algısını oluşturabilir! Burada da ifade edilmek istenen bu değil!

Birileri spor, dostluk ve kardeşliktir diyor hâlâ! Bir yasa çıkarıldı. SPORDA ŞİDDET VE DÜZENSİZLİĞİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN diye geçiyor başlığında ve Kanun no: 6222 yazıyor hemen altında susma hakkı iyi bir şey iki kez de olsa, yerinde kullanıldığında!

Madem Fenerbahçe Spor Kulübü Profesyonel Futbol Şubesi A Takımı ligden çekilmiyor havuzdan da çıkmıyor birleşin ve atın hem havuzdan hem de ligden. Kurtulun, ülke kurtulsun! Kavga, kir,kargaşa, kin, düşmanlık son bulsun. Haydi birleşin, tepeden tırnağa onca kulüp yok mu böyle düşünen öyle davranmıyorlar mı yönetimlerinden tribünlerine kadar.

Takmışsınız bir kupayı karartıp vicdanlarınızı neredeyse ölümüne… Kulüpler Birliği federasyon ve yayıncıyı yöneten TMSF orada hâlâ birleşin ve çıkarın Fenerbahçe’yi hemen ve kolayca temizlensin her şey!
Bilgi: Sadri Şener ve İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kulübünün 6 şampiyonluğu var. Bunların 4’ünde Fenerbahçe ligi 2. bitirmiş oldu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.