Liglere ara verilmesinin ardından başlayan ara transfer dönemine Mehmet Ekici damgasını vurdu.

Trabzonspor ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Mehmet Ekici takımdan ayrılmak istediğini Trabzonspor Yönetimine iletti. Bunun üzerine Trabzonspor, Fenerbahçe’ye haber yolladı. Mehmet Ekici, Fenerbahçe’nin gündeminde yoktu ancak bu teklifin ardından Sarı-Lacivertli yöneticiler, Bordo-Mavililere ilk teklif olan Aatıf+500 bin euro teklif etti.

Aatıf Chahechouhe‘nin Trabzonspor’a gitmek istememesi transferin uzamasına neden oldu. Bu sırada Beşiktaş’ın kapısı çalan Trabzonspor önce Olcay ve Kerim Frei istedi. Kerim Frei istemeyince Olcay+Tolgay istendi ancak Beşiktaş taraftarının Tolgay’ın gönderilmesini istememesi üzerine sadece Olcay Şahan üzerinde karar kılındı.

Mehmet Ekici’nin de Fenerbahçe ile bu sırada anlaşması ve Fenerbahçe‘ye söz vermesi transferin boyutunu başka yöne götürdü.

Trabzonspor ile Beşiktaş Olcay Şahan konusunda anlaştı ve 200 bin euro karşılığında Olcay Şahan Trabzonspor’a transfer oldu. Herkes Mehmet Ekici’nin Beşiktaş’a gideceğini düşünürken Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’ye söz verdim orada oynamak istiyorum şeklinde direnmesi üzerine Trabzonspor yönetimini sıkıntıya düşürdü.

İddialara göre Trabzonspor’un Mehmet Ekici’yi ikna etmesi ve Beşiktaş’a göndermesi gerekiyordu aksi takdirde Olcay Şahan için 3 milyon euro ödemesi gerekecekti.

Fenerbahçe Yönetimi ise Mehmet Ekici’nin bu tutumu karşısında Trabzonspor’a önce 1,5 milyon euro ardından 2 milyon euro önerdi.

Dün akşam saatlerinde bir araya gelen Mehmet Ekici-Muharrem Usta görüşmesinden yine farklı bir sonuç çıkmadı. Bunu üzerine harekete geçen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın bugün Muharrem Usta ile 1’e 1 görüşmesi bekleniyor.

Başkan Aziz Yıldırım‘ın bu görüşme sonrasında Mehmet Ekici transferini noktalayacağı düşünülüyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.