Fenerbahçe Atletizm şubesi takımı sporcuları Avrupa’da yapılan salon karşılaşmalarına katılarak madalyaları topladılar.

Sarı-lacivertli kulübün atletizm şubesi takımı milli forma altında yer aldıkları şampiyonada madalyaları kulüplerine kazandırdı.

U20 Salon turnuvalarının yapıldığı Avrupa’da ülkemiz adına yarışan atletizm sporcuları yarışlarda 3’ü altın madalya, 5’i gümüş madalya ve 5’i bronz madalya olmakla birlikte toplamda 13 madalyanın sahibi oldu. Sarı-lacivertli atletizm sporcuları yanı sıra diğer sporcularda milli takım adına yarışırken, 10 takımın yer aldığı turnuvada  genel sıralamada dördüncülüğe yerleşti.

FENERBAHÇELİ SPORCULAR REKOR KIRDI

Sarı-lacivertli milli atletler ise yapılan bu turnuvada 3’ü ikincilik, 3’ü de üçüncülük elde edildi. Sarı-lacivertli kulübün atletizm şubesi atletlerinden Alperen Karahan, bu turnuvada kendisine ait olan rekorunu tazeledi. Turnuvada yer alan 10 ülke toplam 25 branşta yarışmalara katıldı. Milli takım, genel sıralamada dördüncü basamakta yer aldı.

ALPEREN KARAHAN’DAN YENİ REKOR

Turnuvadaki yarışmalardan biri olan gülle atmada 20.19’luk derecesiyle ikinciliği alan sarı-lacivertli sporcu Alperen Karahan, gülle atmada Türkiye U20 rekorunu 20 metre daha geliştirdi.

Daha önceki rekorda kendisine ait olan sarı-lacivertli sporcu, 6 kiloluk gülle atma yarışmasında 19.93 ile derece yaptı ve daha önceki rekoru 20.19’a yükselterek kendi rekorunu kırdı ve kürsüde ikinci basamağa çıktı.

10 ülkenin katıldığı turnuvada ay-yıldızlı takımımızda yer alan sporcuların isimleri:

GÜMÜŞ MADALYA KAZANANLAR

Gülle atmada yarışan sporcu Alperen Karahan ikincilik elde etti. Ayrıca üç adım atlama yarışmasında ise Esra Yılmaz ikincilik elde ederken, 60 metre engellide ise Nefise Karatay ikincilik elde etti.

BRONZ MADALYA KAZANANLAR

2000 metre engelli yarışmasında milli sporcu Berfin Barışer üçüncülük elde ederken, takım arkadaşı sırık atlamada yarışan Mesure Tutku Yılmaz üçüncülük elde etti. Öte yandan yüksek atlama yarışmasında milli sporcu Rümeysa Ökdem üçüncülük elde etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.