Mevsimin kış olmasına aldırmadan bütün takım toplanmış ve Trabzon yaylasına piknik yapmak için çıkmış! O kadar umursamaz bir oyun vardı ki, resmen turistik bir gezi için gitmiş gibiydi takım. Öyle ya futbol oynamak için gitselerdi bunu sahada anlardık herhalde! İlk düdükle birlikte rakibin üzerimize gelmesine 2. bölgede baskı yaparak karşılık verdik. Trabzonlu oyuncular buldukları her fırsatta kalemize şut çekti. Başlarda çok rahatsız edici olmamasına rağmen karşı koyamadığımız şutlar ciddi boyutlara ulaştı. Orta sahanın merkezinde sanki o bildiğimiz Mehmet Topal yoktu. Hani namı diğer örümcek olan… Ellerini kollarını sallayarak şut çektiler her fırsatta.
Trabzon’un hata yapmasını bekledik ama üzerimize gelen rakibe karşı hiçbir karşılık veremedik.

Maçın gri pozisyonlarında hakem Halil Umut Meler taktir hakkını sürekli Trabzon’dan yana kullanmayı tercih etti. Öyle ki Abdülkadir ve Elif Elmas’ın değil omuz omuza, neredeyse yan yana bile olmayan mücadelesini faul olarak yorumladı. Kullanılan serbest vuruşun devamında Trabzon penaltı kazandı. Maç boyunca kalesinde devleşen Harun kendi sağına gelen topu kurtardı ve hazin sonu biraz daha geciktirmiş oldu. (Harun’un kalesinde devleşmesi zaten kalemizdeki vahim tablonun özetini veriyor) Maçın devamında hakem sanki hassas noktasıymış(!) gibi Abdulkadir’e yapılan hemen her müdahalede faul dedi.İlk yarıyı isabetli bir şutu bırakın, isabetli bir orta yapamadan bitirdik.

İkinci yarıdan bahsetmeyi hiç istemiyorum ancak zaten hikayenin bizim açımızdan en acıklı bölümü burada başlıyor. Aslında Trabzon’un bize gol atabilecek kapasitesi yok diye düşünüyordum. Yanılmışım. Anladım ki o kadar pozisyona girip atamamak sadece Slimani’ye mahsusmuş! Bireysel hataların sonucu olarak evlere şenlik yediğimiz iki golden sonra hangi hatadan, hangi çözümden ve hangi başarısızlıktan bahsedeceğiz ki? Yıllarca her şartta evire çevire yendiğimiz Trabzonspor yılların hıncını alırcasına pozisyona giriyor; amatör bir kulüp olduğunu her fırsatta ispatlarcasına net golleri kaçırıyordu. İyi ki kaçırıyordu, zira tarihi bir fark yemek üzereydik. Oyun disiplininden koptuğumuz dakikalarda bir kontra  atak sonucunda Frey’in maçın sonlarına doğru attığı gol “haydi çocuklar” dedirtti ama Slimani son dakikalarda kaçırdığı gollerle bonservisinin neden bu kadar pahalı olduğunu sorgulattı!
Maçın genelini toparlayacak olursak; beceriksiz bir Trabzonspor karşısında hiçbir şey yapmadan tek farklı mağlubiyet almayı başardık.(!) Düşünsenize, birazcık futbol oynasak kim bilir neler yapabilirdik!

Acil tecrübeli teknik direktör aranıyor!

Eminim Ali Koç bu sezonun bitmesini 4 gözle bekliyordur, hatta kaçıncı sırada bitirdiğimiz umurunda bile olmaz. Türk futbolunun lokomotifi Fenerbahçe ne hallere düştü! Hem de uzun yıllar beklediğimiz sayın Ali Koç’un elinde! Sayın başkanın dediği gibi iyiye giden şeyler var. Buna karşılık iyi giden şeyler 3 birimse, hala düzelmeyen ve sürekli olarak kötüye giden şeyler 300 birim. Sayın Koç gitmek istemiyorsa önce dünya futbolunu iyi bilen tecrübeli bir teknik direktör getirmeli, sonra işe yaramayan futbolcu grubunu ve teknik heyeti kovup başarı aranmalıdır. Aksi taktirde, yılların başkanı Aziz Yıldırım’a acımayan Fenerbahçeliler kendisine hiç acımaz… Bunu da bir kenarda tutun derim.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.