Fenerbahçemizin daha önce transferi için kulübü Liverpool ve kendisiyle görüşmelere başladığını KAP’a bildirdiği Lazar Markovic İstanbul’a geldi saat 18.00 sularında Atatürk Havalimanı’na inen Sırp oyuncuyu İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya karşıladı çok mutlu ve çok başarılı olacağımı düşündüğüm için Fenerbahçe’ye gelmeye karar geldim diyen 21 yaşındaki futbolcu burada olmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Hasan Çetinkaya: Önemli oyuncu

Havalimanında öncelikle Lazar Markovic ile görüşlerini aktaran İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya önemli futbolcu kulübü ve kendisiyle görüşmelere başladığımızı bildirmiştik buradan ayrıldıktan sonra belli prosedürler var yarın sabah saat 09:30’da sağlık kontrolü LİV Hospital’de gerçekleştirilecek daha sonra kulübümüzde Sportif Direktörümüz ve menajerleri bir araya gelecek Lazar Markovic de diğer önemli futbolcularımız gibi büyük Fenerbahçe ailesinin bir parçası olacak şeklinde konuştu.

Lazar Markovic: Avrupa’nın en büyük takımlarından…

İlk hislerini Fenerbahçe Televizyonu ile paylaşan Lazar Markovic çok mutluyum Avrupa’nın en büyük takımlarından bir tanesinin parçası olmayı ümit ediyorum ve olduğum takdirde de bundan çok büyük gurur duyacağım inşallah yarın herşey tamamlanır ve bende Fenerbahçe’nin bir parçası olurum dedi.

Lazar Markovic: Çoğu futbolcuyu tanıyorum

Fenerbahçe ile ilgili bir çok şeyi biliyorum. Sırp oyuncu; benim tek isteğim görüşmeler olumlu sonuçlanır ve Fenerbahçe’nin oyuncusu olurum ifadelerini kullanırken Fenerbahçe taraftarına yönelik olarak  taraftarlarla ilgili de çok ciddi bilgiye sahibim onlarla da bir an evvel görüşeceğiz ifadelerini kullanan 21 yaşındaki oyuncu Fenerbahçe’deki bazı isimlere karşı daha önce oynadığını söyledi takımdaki çoğu oyuncu tanıdığını söyleyen Lazar Markovic çoğunu tanıyorum, özellikle Van Persie’ye karşı oynadım Luis Nani’ye karşı milli takımda oynadım Robin Van Persie çok büyük futbolcu hepsini tanıyorum inşallah beraber oynarız dediği öğrenildi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtladı

Havalimanı çıkışında taraftarlarımız tarafından karşılanan Lazar Markovic daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Fenerbahçe tercihi ile ilgili Sırp oyuncu Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, çok büyük taraftara sahip. Burada çok mutlu olacağımı, çok başarılı olacağımı düşündüğüm için Fenerbahçe’ye gelmeye karar geldim şeklinde konuştu.

21 yaşındaki futbolcu “Türkiye, İstanbul, Fenerbahçe ve taraftarlar hakkında hemen hemen bütün bilgiye sahibim. Mateja Kezman ve Krasic  bana bilgiler verdi. Dolayısyla burada olduğum için gurur duyuyorum ve inşallah da benim için güzel olur ifadelerini kullandı.

(Görüntüler www.fenerbahce.org’tan alınmıştır.)

lazar-markovic-fenerbahce-de1 lazar-markovic-fenerbahce-de3 lazar-markovic-fenerbahce-de4 lazar-markovic-fenerbahce-de5 lazar-markovic-fenerbahce-de6 lazar-markovic-fenerbahce-de7 lazar-markovic-fenerbahce-de9 lazar-markovic-fenerbahce-de10

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.