Zaman Gazetesi’ne kayyum atanması ile beraber 3 Temmuz süreciyle ilgili yeni gerçekler gün yüzüne çıkmayı sürdürüyor. Zaman Gazetesi başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere birçok kulüp, futbolcu ve teknik adam ile ilgili Türk Futbolu’na yönelik kurulan kumpasın kurgulandığı ve uygulamaya konulduğu merkez olduğu tüm kamuoyunun malumudur. 3 Temmuz sürecinin yalan – düzmece iddialarla organize – planlı bir kumpas olduğu Zaman Gazetesi’nin kayyuma atanmasıyla birlikte İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararla kanıtlanmış oldu.

9 Ekim 2015 Türkiye’de adaletin tecelli etmesi adına tarihi bir gün olarak kayıtlara geçmişti.

4 yılı aşkın bir süredir Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkanımız Aziz Yıldırım yöneticilerimiz ile birlikte tüm camiamız için bir onur meselesi haline gelen 3 Temmuz süreci sona ermiş olup Fenerbahçe’ye kumpas kurulduğu ve bir ele geçirme operasyonu planlandığı koskoca bir camianın kaderiyle nasıl oynandığı yapılan yeniden yargılama sonrasında gün yüzüne çıkmıştı.

Mahkeme heyeti Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticilerimiz İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım ve  aralarında Tamer Yelkovan ile Cemil Turan’ın da olduğu Fenerbahçe’den yargılanan tüm kişiler için önceki hükmün iptaline bununla birlikte beraatlerine karar vermiş olup Fenerbahçe Spor Kulübü tarihi bir mücadeleden bütün camianın kenetlenmesi sonucu alnının akıyla çıkarken yaşanan davadaki tüm sanıklar için beraat kararı çıkmıştı.

3 Temmuz sürecinin bir kumpas olduğuna dair yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Bu kumpasın başladığı dönemde kumpasın en önemli ayaklarından biri olan bazı medya organlarıyla ilgili de gizli kalmış bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

O tarihlerde ortada hiçbir kanıt kesinleşmiş hüküm yokken çok net ifadelerle suçlamalar yapan Zaman Gazetesi‘nin başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere birçok camia, teknik direktör, futbolcuyla ilgili Türk futboluna yönelik kurulan kumpasın senaryasonun hazırlandığı ve uygulamaya konulduğu merkez olduğu ortaya çıktı.

Şimdi gelin 3 Temmuz sürecinin başladığı günlere geri dönelim ve Zaman Gazetesi’nin o dönemdeki manşetlerini başlıkları hatırlayalım.

sike-davasi-4temmuz sike-davasi-5temmuz sike-davasi-6temmuz sike-davasi-7temmuz sike-davasi-8temmuz

3 Temmuz 2011’den bugüne yaklaşık 4 yıl 8 ay aranın ardından Zaman Gazetesi kayyuma atanırken İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nin karar gerekçesinde şu ifadelere yer verildi.
“Tahşiye ve şike soruşturmalarının başlamasına Zaman Gazetesi binasında örgüt yöneticileri tarafından karar verilerek uygulanmaya konulması”
Kamuoyunu senelerce meşgul eden suçsuz kurum ile kişileri suçlu ilan eden yalan – düzmece iddialarla gerçekleri çarpıtan 3 Temmuz sürecinin organize ve planlı bir kumpas olduğu mahkemenin aldığı bu kararla kanıtlanmıştır.
Tüm camia olarak beklentimiz Fenerbahçe’ye bu kumpası kuran tüm faillerin bulunup layık oldukları şekilde cezalandırılmalıdır.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.