Fenerbahçe Rize deplasmanından Trabzon'a giderken Sürmene'de silahlı saldırıya uğrayan Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün şoförü Ufuk Kıran yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Rize’den yayın yapan Kaçkar Televizyonu'nda yayınlanan Tele Kulis programına telefonla bağlanan şoför Ufuk Kıran televizyonun Spor Müdürü Alaatin Onay’ın sorularını yanıtladı. 
Kıran, sağlık durumunun iyi olduğunu Çenemde kırıklar oluştu ve iki metal saçma var doktorlar nasıl uygun görürse ileride bakılacak dedi.

Ufuk Kıran: Soğukkanlı bir şekilde otobüsü kenara çektim

Kıran olayın içeriğini anlatırken, Bir anda bizim şoför camı, yani yan cam kırıldı silah olduğu aklımızın ucundan geçmedi ağzımdan kan gelmeye başladı boğulacak gibi oldum soğukkanlı bir şekilde otobüsü kenara yanaştırdım hem kendim hem de arabadakiler uğruna son hamlemi yaptım ve otobüsü kenara yanaştırdım o anda kan kaybediyordum otobüsten indikten sonra daha fazla kan kaybetmeye başladım otobüsten inip polis otosuna bindim o anda şuurumu kaybetmişim sonraki gün uyandım şeklinde açıklamalar yaptı.

Kıran: Otobüsü durdurdum

Alaatin Onay, Otobüsü siz mi durdurdunuz yoksa başkaları mı? sorusunu yanıtlayan Kıran otobüsü ben durdurdum kapıyı açarak aşağıya indim yürüyerek polis otosuna gittim yapmamız gerekeni yaptım yapabildiğimize şükürler olsun ne mutlu bana dedi.

Kıran: Olayı yapanı Allah'a havale ettim

Türkiye’yiz Karadenizliyiz Batısı-Doğusu-kuzeyi ve güneyi ile biriz Rize ve Trabzon ayrı değiliz Sürmene ile Rize ayrı bir yer değil ki Hep kardeşiz Aramızdan kendini bilmez biri çıktı Onu Allah’a havale ettim İnşallah yakalanır ve adalete teslim edilir Sürmene’yi suçlamak doğru değil dedi çenesindeki ağrılar olduğunu belirtti ve konuşmalarını sonlandırdı.

DHA

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.