Fenerbahçemiz’in yeni transferlerinden ve bir süredir takımla birlikte idmanlara çıkan Brezilyalı oyuncu Josef De Souza Düzce Topuk Yaylası Tesislerimizde düzenlenen törenle resmi sözleşmeye imza attı.

Terraneo’nun da yer aldığı törende imzayı atan Josef De Souza daha önce Fenerbahçe’de oynayan çok sayıda arkadaşının kendisine hep Fenerbahçe’nin büyüklüğünden bahsettiklerini ifade etti.

Transferi bizim için bir başarıdır

İmza töreninde öncelikle konuşan Terraneo, aslında benim için yeni olmayan bir oyuncu için buradayız, çünkü bir süredir takımla çalışıyor Josef gibi bir oyuncuyu burada görmekten, onu size tanıtmaktan mutluyum zaman aldı onu buraya getirmek ama mutluyum şimdi bizimle beraber hem bizim idari anlamda istediğimiz hem de hocamızın çok fazla istediği bir oyuncuydu bizim için onun transferinin bir başarı olduğunu düşünüyorum dedi.

Çok Mutluyum

Josef; Fenerbahçe’nin bir oyuncusu olmaktan ötürü çok mutluyum burada oynayan çok sayıda arkadaşım olmuştu ve bana buranın büyüklüğünü ve farklarını anlatmışlardı benim için iyi bir seçim oldu Fenerbahçe’de olmaktan çok mutluyum ben burada Fenerbahçe’nin başarısı için çalışacağım diye konuştu.

Alex’ten güzel tavsiyeler

Josef, Fenerbahçe’ye transferinden önce ne Alex Teles ne de Fernandao ile konuştuğunu Fenerbahçe ile ilgili tüm güzel tavsiyeleri unutulmaz eski takım kaptanımız Alex de Souza’dan aldığını belirtirken, sadece Alex de Souza ile konuştum kendisi burada büyük bir işler yapmış idol olmuş bir futbolcu bana harika bilgiler verdi ve Fenerbahçe’ye gitmemi ve ayrıca İstanbul ve kulüp ile ilgili hep iyi şeyler hep övgü dolu sözler söyledi onun tavsiyeleri ile buraya gelmeyi kafama koydum ve benim için çok büyük bir adım oldu buraya gelmek dedi.

Maç oynayarak gelmem bir avantaj

Futbol hayatı boyunca hiç fiziksel bir sorunla karşılaşmadığını söyleyen Josef futbolda yeni değilim 26 yaşındayım şu ana kadar hiç fiziksel bir sorun yaşamadım uzun süreli sakatlığım olmadı böyle bir korkum yok ben Brezilya’da sezonun başlamış olması orada maç oynayarak buraya gelmemin faydalı olacağını düşünüyorum. Şu anda neler yapacağımı biliyorum dedi.

Vitor Pereira karar verecek

Orta sahada oynadığını belirten Josef hem hücuma hem defansa yönelik oynayabilen çift yönlü bir oyuncu olduğunu belirtirken Porto’dayken defansif görevle oynuyordum şu anda Mehmet Topal’ın burada yaptığı işi yapıyordum sonraki takımım olan Sao Paulo’da ise hücuma dönük oynuyordum beni nerede kullanacağına hocamız Vitor Pereira karar verecek onun kararına saygı duyacağım o nerede uygun görürse orada oynayacağım dedi.

Porto’da niye yedek kaldığını anlattı

Porto’da oynarken yeterli şans bulmadığını söyleyen Josef, Porto’da oynarken başarılı olmadığımı bir dönem yaşadım benim yerimde Fernando oynuyordu hocamız hep ondan yana tercihini kullanırdı. Fernando 11’de başladığında ben yedekte kalıyordum o dönem ben Brezilya’ya dönmek istediğimde Pereira beni bırakmak istemedi fakat daha sonra ben Brezilyaya döndüm hocam da kalitemi bildiği için beni buraya istedi dedi.

Tesisler Dünyanın en iyilerinden

Düzce’de bulunan Topuk Yaylası Tesislerimiz hakkında da görüşlerini belirten Josef; Dünya standartlarında bir tesis sezon öncesi hazırlık için Dünyanın en güzel tesislerinden biri bir çok tesiste çalıştım en iyilerinden biri burası zaten iyi olmazsa dünya basınında da buradan övgü dolu sözlerle bahsetmezlerdi diyerek sözlerini tamamladı.

Buraya adamlar getirdik

Toplantının ardından bundan sonra neler yapacağına dair bir soruyla karşılaşan Sportif Direktörümüz Giuliano Terraneo, şu anda geleceğe yönelik planımız yaptıklarımız yürüsün işleyiş akış devam etsin istiyoruz hocamıza oyuncularımıza yardım edeceğiz biz buraya öyle sıradan oyuncular getirmedik buraya insanlar adamlar getirdik o nedenle onlara yardımcı olmaya çalışacağız diyerek sözlerine son verdi.

( Görüntüler www.fenerbahce.org’tan alınmıştır.)

souza1 souza2 souza3 souza4 souza5 souza6_

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.