Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon başında Altınordu’dan kadrosuna kattığı Barış Alıcı ile Zurich’ten kadrosuna kattığı Michael Frey yeni sezonda Çaykur Rizespor’da forma giyeceği konuşulurken teknik direktör İsmail Kartal iki oyuncu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarını Erzurum’da sürdüren Çaykur Rizespor’da teknik direktör İsmail Kartal, Fenerbahçe’den Frey’in yanı sıra Barış için girişimleri olduğunu söyledi.

“Frey ve Barış konusunda girişimimiz oldu”

Basın toplantısında soruları da cevaplandıran İsmail Kartal, Fenerbahçe’den Frey’in yanı sıra Barış için girişimleri olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Frey konusunda bir girişimimiz oldu. Çünkü hazır bir oyuncu. Hatta Fenerbahçe’den Barış ile de ilgileniyorduk. Bu iki oyuncunun da kiralanması ile ilgili süreç devam ediyor. Şartlar ve zaman ne gösterecek, süreci takip ediyoruz. Ama sadece Frey’i almanın peşinde değiliz. Başka arayışlarımız da var. A, B, C planı. Bir anda istediğiniz oyuncu başka bir kulübe gidebiliyor veya kulübün şartlarını kabul etmiyor. Ya da bizim istediğimiz şartlarda bu transfer gerçekleşmediği için B planına geçiyoruz. Bakalım ne olacak. Geçen sene bu takımdan 12 tane oyuncu gitmiş. Hepsi de takımda oynayan oyuncular. Bir oynayan oyuncu grubu vardır. Bir oynamaya yakın alternatif dediğiniz hem genç hem ileriye dönük yatırımlık oyuncular vardır. Şu an oynayan gruptan 12 tane oyuncu gitti. Bizim şu anda 7-8 tane oyuncuya ihtiyacımız var. Biz 7-8 tane oyuncunun transfer edilmesi için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.”

Haberin Kaynağı: TRT Spor

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.