Instagram’ın yeni özelliklerinden olacak olan Instagram TV (IG TV) ile bir saate kadar video yayınlama özelliği geldi.

Instagram’da en fazla 1 dakikalık videolar yayınlanabiliyordu.

SadeceOn igtv ile ilgili talebi olan herkese Sadeceon ile IGTV izlenme satın al linkine tıklayarak avantajlı paketler alma imkanı sunuyor. Piyasadaki en avantajlı fiyatlarla isterseniz igtv izlenme, isterseniz igtv beğeni gibi dilediğiniz paketleri bulabilirsiniz. İstediğiniz sayıda takipçi, beğeni, izlenme almanıza olanak sağlayan farklı paketlerden de dilediğinizi seçebilirsiniz. Güvenli ödeme ile kaliteli bir hizmet alarak instagram hesabınızı daha popüler hale getirin!

IGTV’de yayınlanan videolarda reklam olup olmayacağı ve YouTube da olduğu gibi yayıncıların para kazanıp kazanmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom ise yaptığı açıklamada bu konuda bir karar vermek için aceleleri olmadığını ifade etti.

IGTV’deki videolar portre modunda olmak üzere yani dikey olarak gözükecek. Kurucu Systrom bu özelliği sebebi insanların doğal telefon tutuş şeklinden kaynaklandığını belirtti.

Instagram’da paylaşılan videolarda bir dakika ve uygulamanın hikayeler bölümünde yayınlanan videolarda ise 15 saniye sınırı bulunmakta. Bu videolar da normalde 24 saat içinde siliniyor.

Yeni gelen özellik IGTV ile Instagram’ın içinden erişilmesinin yanı sıra ayrı bir uygulama olarak da piyasaya sürülecek.

BBC Newsbeat’e konuşan Systrom ise insanların televizyon karşısında daha az ve telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını ifade etti.

IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.