Fenerbahçe’de bir türlü sonuçlanmayan Gökhan Gönül konusu yönetimin de canını sıkmış durumda. Asbaşkan İlhan Ekşioğlu Gökhan ile ilgili NTV Spor’a konuştu ve durumun uzamasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Gökhan Gönül’ün sözleşmesinin uzamasıyla ilgili Gökhan ile menajeri Ahmet Bulut görüşmelerini yürüten Ekşioğlu, “Gökhan ile iki haftadır para pazarlığı yapıyoruz. İdealleri için ayrılmak istese saygı duyardık. Fakat idealleri için gitmek isteyen futbolcu para pazarlığı yapmaz. Para pazarlığı yapan futbolcu para için gitmiştir” şeklinde açıklamalar yaptı.

Ekşioğlu,”Bizim teklifimiz belliydi. Başkanımız Mali Genel Kurul’da bunu açıkladı” hatırlatmasını yapan Ekşioğlu, 3+1’lik sözleşme süresinde taraflar arasında bir problem olmadığını belirtti. Buna rağmen Ekşioğlu Gökhan’ın mevcut ücreti olan 1.750.000 euro’yu 2.750.000’e çekmek istemesinin görüşmeleri tıkadığını sözlerine ekledi. Ekşioğlu garanti ücretin dışında 20 bin euro maç başı ve ekstra olarak menajerlik ücreti de istenmesi üzerine Gökhan’a menajerlik parası vermeyeceklerini belirttiklerini de ifade etti. Son durumda 2 milyonluk teklife yöneticiler olarak kendi ceplerinden 250bin euro daha katkı yaptıklarını belirten deneyimli yönetici “Gökhan’ın Fenerbahçe’deki kariyerini ve verdiği emekleri de düşünerek biz kulüp olarak fedakarlık yaptık. Ancak sürekli para pazarlığı devam etti” şeklinde deneyimli oyuncuya tepkisini dile getirdi.

Gökhan’ın ayrılması halinde B planlarının hazır olduğunu belirten Ekşioğlu “Aslolan kişiler değil Fenerbahçe’dir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ntv Spor

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.